Petrol
113.54
-0.24%
Euro
17.5307
-0.03%
Dolar
16.8002
-0.15%
Altın
976.65
-0.12%
Borsa
2406
-1.55%
Bitcoin
342.892
5.71%
21ºC
İstanbul
Açık 21 C
  Kemal Kılıçdaroğlu Kamer Genç'in cenaze töreninde

  Kemal Kılıçdaroğlu Kamer Genç'in cenaze töreninde

  Kamer Genç son yolculuğuna Türk Bayrağı ile uğurlandı. Törene CHP lideri Kılıçdaroğlu da katıldı.
  • Haber Merkezi
  • 24.01.2016 - 14:44

  Pankreas kanseri sebebiyle önceki gün hayatını kaybeden CHP eski milletvekili Kamer Genç için Kartal Cemevi'nde cenaze töreni düzenlendi.

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da katıldığı törende Cemevi dedesinin, Kılıçdaroğlu'nun Tunceli doğumlu olmasına vurgu yaparak siyasi bir konuşma yapması dikkat çekti. Dede "CHP başında çok şükür Kılıçdaroğlu var..." deyince törendekiler alkışlamaya başladı.

  Kemal Kılıçdaroğlu Kamer Genç in cenaze töreninde #1

  Kemal Kılıçdaroğlu Kamer Genç'in cenaze töreninde VİDEO

  "ALLAH'A ŞÜKÜR CHP'NİN BAŞINDA KILIÇDAROĞLU VAR"

  "Bugün bir araya geldik, ailelerinin acılarını paylaştık. Bizim için hatır, dua edenlere selam olsun. Bugün Kamer Bey'in niyetiyle gelenlerden Allah razı olsun. Kamer Bey Tunceli'nin yetiştirmiş olduğu ender insanlardan birtanesi. Tunceli deyince Aslan Bora akla gelirdi. 80'li yıllarda da Kamer Genç akla gelirdi. Tunceli'nin yetiştirdiği ender insanlardan biri de Kemal Bey. Bugün Allah'a şükür CHP'nin başında Kemal Kılıçdaroğlu var."

  Kemal Kılıçdaroğlu Kamer Genç in cenaze töreninde #2

  CEMEVİNDE İLK TÖREN

  İstanbul bugün siyasetin de önemli bir ismine veda ediyor. 22 Ocak Cuma günü 76 yaşında hayatını kaybeden Kamer Genç için ilk tören saat 14.00'te Kartal Cemevi’nde düzenlendi.

  TUNCELİ'DE TOPRAĞA VERİLECEK

  Törene, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da katıldı. Aile defin işleminin gecikmesini istemediği için Meclis'te tören yapılmayacak. Genç, pazartesi günü vasiyet ettiği gibi Tunceli'de toprağa verilecek.

  Kemal Kılıçdaroğlu Kamer Genç in cenaze töreninde #3

  Kamer Genç, uzun süredir kanser tedavisi görüyordu; teşhisin ardından bir süre ABD'ye gitmiş, Türkiye'ye döndükten sonra durumu yeniden ağırlaşınca Temmuz ayında tekrar hastaneye kaldırılmıştı.

  Kemal Kılıçdaroğlu Kamer Genç in cenaze töreninde #4

  VASİYETİ YERİNE GETİRİLİYOR

  Kemal Kılıçdaroğlu Kamer Genç in cenaze töreninde #5

  Genç, ölümünden 4 gün önce “Bana bir şey olursa, beni Türk bayrağına sarın ve Tunceli’ye gömün” vasiyetinde bulunmuştu. Genç'in Türk Bayrağı'na sarılı cenazesi törenin gerçekleştirileceği alana getirildi.

  KILIÇDAROĞLU DA TÖRENDE

  Törene CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'da katıldı.

  Kemal Kılıçdaroğlu Kamer Genç in cenaze töreninde #6

  "RÜZGARA KARŞI YÜRÜYORDU"

  Kemal Kılıçdaroğlu, Kamer Genç ile ilgili son ziyaretini şöyle anlattı: “Doktorlar birkaç saat içinde hayatını kaybedebilir demişti. Öyle de oldu. Dik duruşu vardı. En renkli siyasetçilerden birisiydi. Nazım’ın rüzgara karşı yürüyen pozu var ya o da siyasette rüzgara karşı yürüyordu. Acılarımıza sürekli farklı anlamlar katarak devam ettirebiliriz. Tıpkı Uğur Mumcu gibi. Onu da unutmayacağız.”

  Kemal Kılıçdaroğlu Kamer Genç in cenaze töreninde #7

  Kemal Kılıçdaroğlu Kamer Genç in cenaze töreninde #8

  Kemal Kılıçdaroğlu Kamer Genç in cenaze töreninde #9

  Kemal Kılıçdaroğlu Kamer Genç in cenaze töreninde #10


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir