Petrol
113.87
-0.32%
Euro
16.35
0.68%
Dolar
15.62
0.53%
Altın
918.75
0.00%
Borsa
2391
-1.18%
Bitcoin
480.413
-0.78%
12ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 12 C
  Lüksemburglu bakan AB’nin güçsüzlüğünü itiraf etti

  Lüksemburglu bakan AB’nin güçsüzlüğünü itiraf etti

  Barış Pınarı Harekatı'nı konuşmak için toplanan AB konseyi öncesi Lüksemburglı Dışişleri Bakanı Asselborn, "Avrupa'nın Türkiye'yi durdurmaya gücü yetmez" açıklamasında bulundu.
  • AA
  • 14.10.2019 - 10:10

  Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Fırat'ın doğusundaki teröristlere yönelik başlattığı Barış Pınarı Harekatı, ilk andan itibaren çoğu Avrupa ülkesi tarafından itirazlarla karşılandı.

  Harekatı durdurmak için elinden geleni yapan, silah satışını durdurduklarını açıklayan, YPG’li teröristlere desteğini belirten ülkelere en güzel cevapsa, Lüksemburglu bakandan geldi.

  "AVRUPA'NIN YETERLİ ASKERİ GÜCÜ YOK"

  AB Dışişleri bakanları, gündem değerlendirmesi yapmak ve Türkiye’nin Suriye’de düzenlediği Barış Pınarı Harekatı'nı masaya yatırmak için Lüksemburg'da toplandı. Toplantı öncesi gazetecilere açıklamalarda bulunan Lüksemburg Dışişleri ve Avrupa Bakanı Jean Asselborn’un Türkiye’ye ilişkin sarfettiği sözlerse Avrupa Birliği’nin yetersizliğini gözler önüne serdi.

  Lüksemburglu bakan AB’nin güçsüzlüğünü itiraf etti #1

  AB'YE İÇERİDEN DARBE

  Yaptığı açıklamada "Suriye'deki Türk saldırısını Avrupalılar olarak durduracak durumda değiliz. İnsanlara karşı dürüst olmalıyız." ifadelerinde bulunan Asselborn, Türkiye’nin terör unsurlarına karşı düzenlediği harekatı durdurmak için art arda ataklarda bulunan Avrupa ülkelerine adeta kapak oldu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir