Petrol
100
-2.70%
Euro
17.5355
0.39%
Dolar
17.222
1.46%
Altın
961.41
-0.15%
Borsa
2408
0.00%
Bitcoin
348.421
4.03%
29ºC
İstanbul
Güneşli 29 C
  Milli füze sistemi Kasırga TSK envanterinde

  Milli füze sistemi Kasırga TSK envanterinde

  120 kilometre mesafeye sahip Kasırga füze sistemi Silopi'den Musul ve çevresindeki hedefleri vurabiliyor.
  • 18.11.2016 - 12:43

  Milli füze sistemi Kasırga TSK envanterinde #1

  Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, ROKETSAN 302 mm Güdümlü Füze ve Silah Sistemi teslim töreni sonrasında gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

  120 KİLOMETRE MENZİLİ VAR

  Işık, yeni silah sistemi hakkında, "Kasırga, tamamen Roketsan'ın geliştirdiği ve 120 kilometre mesafeye kadar son derece isabetli atış yapabilen bir sistem. Türkiye'de hem kendi ihtiyaçlarımızı yerli ve milli imkanlarla karşılarken aynı zamanda bu teknolojileri geliştiren, dost ve kardeş ülkelere bunları satan bir ülke konumuna hamd olsun geldik. Bugün burada Kasırga bunun güzel bir örneği." bilgisini paylaştı.

  Milli füze sistemi Kasırga TSK envanterinde #2

  Türk mühendis, tasarımcı ve işçilerinin ürettiği yüzde yüz yerli ve milli bir sistemi burada kullandıklarını ifade eden Bakan Işık, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) vurucu yeteneğini artıran ve Türkiye'nin bu konuda geldiği seviyeyi gösteren güzel bir örnek olduğunu belirtti.

  Milli füze sistemi Kasırga TSK envanterinde VİDEO

  Milli füze sistemi Kasırga TSK envanterinde #3

  EL BAB OPERASYONU

  El Bab operasyonuna ilişkin son gelişmeleri değerlendiren Işık, bölgede sadece Türkiye'nin bulunmadığını vurgulayarak, şöyle konuştu:

  "Bölgedeki her bir gelişmeyi gerek istihbarat gerek askeri birimlerimiz ABD öncülüğündeki koalisyonla ve Rusya'yla sürekli bir koordinasyon halinde yürütmeye çalışıyorlar. Bölgede farklı çıkar unsurları var. Bu noktada Türkiye, özellikle kendi çıkarını ve bölgenin esenliğini, güvenliğini maksimum derecede sağlayacak adımları atıyor. El Bab konusunda sadece Türkiye'nin değil ,Amerika ve Rusya'nın da bazı düşünceleri var. Burada mümkün olduğu kadar konuyu masada ve iletişim yoluyla götürmenin gayreti içerisindeyiz."

  Milli füze sistemi Kasırga TSK envanterinde #4


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir