Petrol
111.04
0.23%
Euro
17.3277
1.71%
Dolar
16.1338
1.31%
Altın
966.29
1.84%
Borsa
2375
-0.25%
Bitcoin
476.212
0.92%
20ºC
İstanbul
Bulutlu 20 C

  Rasim Ozan Kütahyalı: 27 Mart'ta Hürriyet'i uyarmıştık

  Sabah yazarı Rasim Ozan Kütahyalı, Hürriyet'in yayın politikası üzerinden Aydın Doğan'a yüklendi ve özel konuşmalarını yazdı.
  • 06.09.2014 - 09:58
  Rasim Ozan Kütahyalı: 27 Mart'ta Hürriyet'i uyarmıştık

  rasim

  "Aydın Doğan yine yanlış hesap yapıyor..." başlıklı şazısında Doğan Medya Grubu'nun patronu Aydın Doğan'a yüklenen Sabah Rasim Ozan Kütahyalı, "Sabah gazetesi olarak Doğan'ı devletin kurumları adına uyardıklarını ancak dinletemediklerini" yazdı. Sabah'ın devlet kurumları adına medya patronlarını nasıl uyardığı anlaşılamadı.

  ''BU UYARILAR REKABETİN BİR PARÇASI DEĞİLDİ''

  Hükümete yakın Sabah gazetesiyle, Hürriyet'in aynı çizgide yayın yapmasını istediklerini anımsatan Rasim Ozan Kütahyalı, "Sabah olarak ısrarla Hürriyet'in ve Aydın Doğan'ın Türkiye Cumhuriyeti'ne topyekûn düşman bir çizgiye savrulma tehlikesi içinde olduğunu söyledik. Bu uyarılar Sabah-Hürriyet rekabetinin bir parçası değildi. Türkiye Cumhuriyeti'nin tüm kurumlarının Doğan'a yönelik ortak bir deklarasyonunun yansımasıydı." dedi. İşte o yazıdan bazı bölümler:

  ''HANİ BU ÜLKE İÇİN ORTAK HAREKET EDECEKTİK AYDIN BEY?''

  30 Ağustos'ta bir haftalığına tatile çıktım. Tatile çıkarken Yeni Türkiye döneminde artık Türk medyasının en büyük iki gazetesi Sabah ve Hürriyet asgari müştereklerde ittifak yapar diye inanıyordum. Fakat Hürriyet'te yine eski hastalıklar nüksetti. Hani Bu ülkenin güvenliği konusunda ortak hareket edecektik Aydın Bey?

  GAZETEN TAKINTISINDAN DOLAYI ÜLKEYİ ATEŞE ATIYOR

  25 Aralık kepazeliğinin Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne karşı büyük komplo olduğunu çok iyi biliyorsun Aydın Bey. Fakat gazeten Hürriyet, Sabah'a ve Erdoğan'a karşı takıntısından tüm ülkeyi ateşe atan tavrına devam ediyor.

  ''SENİ KAFESLEYENİN GÜLEN OLDUĞUNU SÖYLEDİN''

  Aynı komployu iki davada sana da yaptılar Aydın Bey. Sırf seni kafeslemek için operasyon yapanın aynı Gülen örgütü olduğunu bana söyleyen bizzat sensin. Hani sen korkusuz adamdın? Niye Pensilvanya'dan bu kadar korkuyorsun? Bu paralel yargı rezaleti konusunda Hürriyet hâlâ tavır almayacaksa yeni dönemde nasıl meşruiyetten bahsedeceksin? Hâlâ mı bu paralel örgütten çekiniyorsun?

  ''UYARMIŞTIK''

  (Dışişlerinin dinlenmesini ve MİT Tırlarının aranması) Bu iki konu siyasi görüş meselesi değildir. Bu ülkeye ihanet edip etmemek meselesidir. Hürriyet işte bu iki kritik konuda tarihindeki devletten yana çizgi ile de hiç bağdaşmayacak şekilde davrandı. O dönem Sabah olarak ısrarla Hürriyet'in ve Aydın Doğan'ın Türkiye Cumhuriyeti'ne topyekûn düşman bir çizgiye savrulma tehlikesi içinde olduğunu söyledik. Bu uyarılar Sabah-Hürriyet rekabetinin bir parçası değildi. Türkiye Cumhuriyeti'nin tüm kurumlarının Doğan'a yönelik ortak bir deklarasyonunun yansımasıydı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir