Euro
14.5957
0.88%
Dolar
12.8729
0.44%
Altın
739.69
0.64%
Borsa
1.809
0%
Bitcoin
731.798
-0.84%
14ºC
İstanbul
Hafif yağmur 14 C
  Seferihisar'da Yunan turistlere veresiye imkanı

  Seferihisar'da Yunan turistlere veresiye imkanı

  Seferihisar esnafı, ilçeye ilk kez gelen Yunanlı turistler için veresiye defteri açtı.
  • Ajanslar
  • 14.07.2016 - 11:08

  Yunanistan'ın Samos Adası Karlovassi Limanı ile İzmir'in Seferihisar ilçesi arasında düzenlenen feribot seferleriyle ilk kez Türkiye'ye gelen turistler, Seferihisar halkının yüzünü güldürdü.

  YUNAN TURİSTLERE VERESİYE DEFTERİ AÇILDI

  Yunan turist kafilesi Seferihisar'ı hem gezdi hem alışveriş yaptı. Seferihisarlı esnaf, Yunan komşuları için bir de veresiye defteri açarak jest yaptı. Bol bol gezen turistler, esnafın jestini hemen değerlendirdi.

  Seferihisar da Yunan turistlere veresiye imkanı #1

  Seferihisar'da Yunan turistlere veresiye imkanı VİDEO

  10 LİRAYI DEFTERE YAZDIRDI

  Samos Valisi Nikolas Katrakazo da mandalina reçeli satın alarak, ücretini veresiye defterine yazdırdı. 10 TL borçlu kalan ve deftere imza atan Vali Katrakazo bir sonraki gelişlerinde ücreti ödeyecek. Uygulama karşısında memnuniyet duyan bazı turistler de esnafın sunduğu bu imkanı değerlendirerek alışveriş yaptı.

  Seferihisar da Yunan turistlere veresiye imkanı #2

  "NE ZAMAN GELİRLERSE ALACAĞIM"

  Samos Valisi'ne mandalina reçeli satan Nuray Duman Ferhatoğlu, "Veresiye satışımız mevcut, bunu veresiye defterine kaydederek yapıyoruz. Tekrar ziyaretimize gelindiğinde bu ücreti alıyoruz kendilerinden. Biz memnunuz, ümit ediyorum iyi alışverişler olur, karşılıklı alışverişlerimiz devam eder. Mandalina reçeli sattım, çok memnun oldum. 10 liradan sattım. Seneye ödeyecek. Her zaman bekliyoruz. Ne zaman ziyaretimize gelirlerse 10 liramı alacağım" diye konuştu.

  Seferihisar da Yunan turistlere veresiye imkanı #3

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir