Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
473.238
-2.56%
23ºC
İstanbul
Güneşli 23 C
  Serbest kalan Türkler dünya basınında yankılandı

  Serbest kalan Türkler dünya basınında yankılandı

  IŞİD'in elindeki 46 Türk'ün başarılı bir uluslararası operasyonla kurtarılması dünya medyasında da yankı buldu.
  • 21.09.2014 - 10:13

  Serbest kalan Türkler dünya basınında yankılandı #1

  Dün 46 kişinin kurtarılarak Türkiye'ye getirilmesi ve tamamen yerli bir operasyon olması dünya medyasında da yankı uyandırdı. Dünya medyası IŞİD'in elinde halen birçok Batılı rehinin de bulunması sebebiyle Türkiye'nin kendi vatandaşlarını bölgeden kurtarmasına hayranlıkla karışık büyük bir ilgi gösterdi.

  İNGİLİZ MEDYASI ÖRNEK GÖSTERDİ

  Özellike İngiliz medyası, hükümetlerine Türkiye'nin kurtarma operasyonunu örnek göstererek, ''IŞİD'in elindeki İngiliz vatandaşlarının da aynı yolla, tıpkı Türkiye'nin yaptığı gibi kurtarılması'' tavsiyesinde bulundu. IŞİD odaklı gelişmeleri yakından takip eden yabancı gazeteciler de Türkiye'nin kurtarma operasyonunu yorumladı.

  Davutoğlu Öztürk Yılmaz'ı alnından öptü İZLE

  ABD'NİN BAŞARISIZ OPERASYONU

  ABD'nin Amerikalı gazetecileri kurtarmaya yönelik başarısız girişimini hatırlatan yorumcular, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun talimatıyla harekete geçen Milli İstihbarat Kurumu (MİT) Müsteşarı Hakan Fidan'ın uluslararası bir başarıya imza atarak tüm Türkleri sevince boğduğunu kaydetti. Yorumlarda, Türkiye'nin bundan sonra IŞİD'e karşı ittifaka katılıp katılmayacağının daha çok merak uyandıracağı kaydedildi. Dünya medyası 46 kişinin 101 gün sonra kurtarılışına büyük ilgi gösterdi.

  46 Türk IŞİD'den böyle kurtarıldı İZLE

  BBC: DETAYLI VE ÇOK GİZLİ

  IŞİD'in Irak'ta rehin tuttuğu 49 Türk serbest bırakıldı. Musul kentindeki Türk Konsolosluğu'ndan rehin alınan onlarca kişi şu an Türkiye'de. Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türk vatandaşlarının 'detaylı ve gizli' bir operasyonla kurtarıldığını belirtti.

  SKYNEWS: TÜRKLER DÖNDÜ!

  Rehineler Türkiye'de. Davutoğlu 'gece gizli bir şekilde yürütülen operasyondan' sonra bırakılan rehineleri kucakladı. Darısı diğer batılıların başına...

  MİRROR: TÜRKİYE KURTARDI!

  49 rehine kurtarıldı ve hiçbiri için fidye ödenmedi.

  NYT: TÜRKLER SERBEST!

  101 gündür IŞİD'in elindeki 49 Türk rehine serbest kaldı.

  GUARDİAN: REHİNELER EVDE!

  Aralarında diplomatik çalışanların, çocukların ve özel güvenlik güçlerinin bulunduğu 49 kişi 11 Haziran'da rehin alınmıştı.

  CNN: 3 AY SONRA ÖZGÜRLER

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk istihbarat servisinin kurtarma operasyonuyla 49 rehinenin Türkiye'ye geri getirildiğini söyledi.

  DW: 49 REHİNE KURATILDI

  Türkiye Başbakanı Davutoğlu, Haziran ayında IŞİD militanları tarafından Musul'da kaçırılan 49 Türk rehinenin kurtarıldığını açıkladı. Rehineler arasında birkaç çocuk da bulunuyor.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir