Petrol
84.24
-0.93%
Euro
17.8001
-0.24%
Dolar
18.4465
0.18%
Altın
971.73
-0.15%
Borsa
3282
0.00%
Bitcoin
349.964
-0.82%
12ºC
İstanbul
Açık 12 C
  Terör örgütü DAEŞ'e karşı milli bombardıman

  Terör örgütü DAEŞ'e karşı milli bombardıman

  Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında DAEŞ hedefleri ilk kez milli bomba HGK-1 ile vuruldu.
  • 27.09.2016 - 19:30

  Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Tall Ar, Amiriyah ve El Eyyubiyah’ta bulunan 4 hedefe 5 milli bombanın atıldığını, 4 binada bulunan DEAŞ unsurlarının etkisiz hale getirildiğini, DEAŞ tarafından Drone ile yapılan saldırıda ise 3 askerin hafif şekilde yaralandığını bildirdi.

  Açıklamada, 27 Eylül 2016 günü saat 18.00’e kadar meydana gelen gelişmeler şöyle kaydedildi: "Azaz-Rai sektöründe; Muhalif unsurlardan oluşan beş Özel Görev Kuvvet Grubu’nun güney istikametindeki ileri harekâtı saat 18.00 itibarıyla devam etmektedir. Muhalifler tarafından, karadan ve havadan sağlanan yoğun ateş desteği ile Rai güneybatısındaki Tall Ar meskûn mahallinde tekrar kontrol sağlanmış ve Vukuf'un güneyindeki hakim bölge (trafo merkezi) ele geçirilmiştir. Rai batısındaki Muraygil ve Mare kuzeyindeki Tulaylin meskûn mahallerinde kontrol sağlanmasına yönelik harekât devam etmektedir."

  DAEŞ DRONE İLE SALDIRDI

  Açıklamada, DEAŞ terör örgütü tarafından, Vukuf bölgesinde bulunan unsurlara, Drone’dan atılan bomba ile düzenlenen saldırı sonucu 3 personelin hafif şekilde yaralandığı kaydedilerek, keşif ve gözetleme vasıtaları ile tespit edilen 30 DEAŞ terör örgütü hedefine, Ateş Destek vasıtaları tarafından 57 adet Fırtına atışı yapıldığı, toplam bin 337 hedefe 5 bin 91 atım gerçekleştiği ifade edildi.

  MİLLİ BOMBALARLA VURDUK

  Hava Kuvvetlerine ait uçaklar tarafından Tall Ar, Amiriyah ve El Eyyubiyah’ta bulunan dört hedefe beş milli bomba atıldığı vurgulanarak komuta yeri ve silah mevzii olarak kullanılan dört binada bulunan DEAŞ unsurları etkisiz hale getirildiği kaydedildi. Koalisyon güçleri tarafından, Tulaylin bölgesinde tespit edilen DEAŞ unsurlarına yönelik icra edilen bir hava harekâtı sonucunda bir DEAŞ terör örgütü unsuru etkisiz hale getirildiği ve DEAŞ terör örgütü unsurlarınca kullanılan bir bina imha edildiği belirtildi.

  Milli bomba ile DEAŞ mevzileri böyle vuruldu VİDEO

  DAEŞ'TEN TEMİZLENEN BÖLGELERDE..

  DEAŞ’tan temizlenen bölgelerde, harekâtın başlangıcından bugüne kadar Muhaliflere destek sağlayan patlayıcı madde tespit ve imha timleri tarafından 28 Mayın ve 981 EYP kontrollü olarak etkisiz hale getirildiği belirtilerek, "Suriye sınır hattında 1 adet Bayraktar ve 1 adet Gözcü İHA ile kesintisiz keşif ve gözetleme faaliyeti icra edilmeye devam edilmektedir" ifadesi kullanıldı.

  AFAD ve Kızılay’a ait unsurlar ile Özgür Suriye Ordusu personeli ve sivillere yönelik lojistik faaliyetler kesintisiz olarak sürdürüldüğüne dikkat çekilerek şöyle denildi: "Terör örgütleri tarafından kullanılan ve hudut bölgemizde güvenlik riski doğuran Suriye kuzeyinde, icra edilen koalisyon harekâtına destek veren Türk Silahlı Kuvvetleri, bölgede yaşayan sivil halkın zarar görmemesi için her türlü tedbiri almakta ve bu konuda azami hassasiyet göstermektedir."


  Görüş Bildir