Euro
8.9982
-0.27%
Dolar
7.4096
-0.01%
Altın
441.57
-0.06%
Borsa
1.54
-0.15%
Bitcoin
244.461
4.22%
11ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 11 C
  Teslim olan PKK'lı örgütteki çözülmeyi itiraf etti

  Teslim olan PKK'lı örgütteki çözülmeyi itiraf etti

  Terör örgütü PKK'dan kaçarak teslim olan kadın terörist, TSK'nın yürüttüğü başarılı operasyonların, örgütte ağır bir çözülme sürecine neden olduğunu belirtti.
  • DHA
  • 19.02.2019 - 15:51

  qweqwe

  Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, bölücü terör örgütünden kaçarak güvenlik güçlerine teslim olan kadın terörist, ifadesinde, PKK mensuplarıyla sözde yönetici kadrosunun çaresizliklerini gözler önüne serdi.

  KORKU İKLİMİ HAKİM

  Terörist ifadesinde, TSK'nın Irak'ın kuzeyine gerçekleştirdiği başarılı operasyonların etkilerini anlattı.

  Kadın terörist, gökyüzüne bakmaktan bile korkar olduklarını, attıkları her adımın, yaptıkları her hareketin Türk ordusu tarafından tespit edildiğini, eskiden ağaç altlarında ve benzeri yerlerde gizlenebildiklerini, şimdi ise hareket dahi edemediklerini ve hatta sigara bile içemediklerini anlattı.

  ÖRGÜTTE ÇÖZÜLME SÜRECİ

  İçinde bulundukları bu durumu terör örgütünün sözde yönetici kadrosuna aktardıklarını belirten terörist, ancak onların da mağaradan çıkamadığını, bu nedenle örgüt içinde huzursuzluk, talimatlara uymama, aykırı hareket etme, gruplar içinde infazlara varan cezalandırmalar ve kavgalar yaşandığını; bunun sonucunda da firar ve çözülmenin çok arttığını ifade etti.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir