Dolar
7.6835
0.2766%
Euro
8.985
0.0712%
Altın
1881.09
-1.0056%
Borsa
1101.32
0.4707%
G. Altın
464.131
-0.9086%
Bitcoin
79981.98
-1.6655%
19ºC
İstanbul
Güneşli 19 C

  Yenikapı mitinginin benzeri Diyarbakır'da da yapılacak

  AK Parti, geniş bir heyetle eylül ayı başında Diyarbakır, Van ve Mardin’e çıkarma yapacak
  • Haber Merkezi
  • 12.08.2016 - 09:22
  Yenikapı mitinginin benzeri Diyarbakır'da da yapılacak

  Yenikapı mitinginin benzeri Diyarbakır da da yapılacak #1

  AK Parti'nin TSK'daki FETÖ yapılanması tarafından düzenlenen darbe girişiminin ardından CHP ve MHP ile Yenikapı'da yaptığı mitingin benzerini Diyarbakır'da da yapmayı planlanıyor.

  GÖNÜL KÖPRÜSÜ

  Habertürk'ün haberine göre, AK Parti’nin son MYK toplantısında ramazan ayında ilk kez gerçekleştirilen Gönül Köprüsü Projesi ele alındı. Bölgede terörden etkilenen, ihtiyaç sahibi aileler, özellikle gençler ve çocuklara yönelik projenin olumlu sonuçları değerlendirilen toplantıda, Gönül Köprüsü’nün Kurban Bayramı’nda da sürdürülmesi kararı alındı.

  ÜNLÜ İSİMLER KATILACAK

  AK Parti’nin son MYK toplantısında ramazan ayında ilk kez gerçekleştirilen Gönül Köprüsü Projesi ele alındı. Bölgede terörden etkilenen, ihtiyaç sahibi aileler, özellikle gençler ve çocuklara yönelik projenin olumlu sonuçları değerlendirilen toplantıda, Gönül Köprüsü’nün Kurban Bayramı’nda da sürdürülmesi kararı alındı. Genel Başkan Yardımcısı, Sivil Toplum Halkla İlişkiler Başkanı Mehmet Müezzinoğlu başkanlığında çalışmalara başlandı.

  Buna göre, Doğu ve Güneydoğu’daki 12 il, Diyarbakır, Mardin ve Van’da toplanacak. Merkez kabul edilen bu 3 ilde bayram öncesinde toplantılar yapılacak. Etkinliklere işadamı, sanatçı, sporcu ve kanaat önderleri de katılacak. Bu toplantılarda, yardımların ve çalışmaların organizasyonu ele alınacak. Kurban Bayramı’nda da ünlü isimlerden oluşan heyetler, yardımları bizzat vatandaşlara ulaştıracak. Gençlere ve çocuklara bayram harçlığı verilecek, bayram sonrası okullar açıldığı için okul ihtiyaçları da bu şekilde giderilecek. İhtiyaç sahiplerine kurban eti dağıtılacak.

  HDP DAVET EDİLMEYECEK

  15 Temmuz’un ardından AK Parti, CHP ve MHP arasında darbeye karşı oluşan milli birlik havası, bu projeye de yansıyacak. Projeye dahil 12 ilin CHP ve MHP il başkanları da organizasyonlara davet edilecek. Yardım faaliyetlerini 3 partinin birlikte yürütmesi sağlanacak. Etkinliklere Yenikapı’da olduğu gibi HDP’nin davet edilmemesi düşünülüyor.

   


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir