taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.1433
Euro
6.6887
Altın
1634.8
Borsa
114364.53
Gram Altın
323.033
Bitcoin
57959.5

Güneydoğu tatilcileri bekliyor

Güneydoğu Anadolu Bölgesi, 10 günlük Kurban Bayramı tatilini fırsat bilenlerin uğrak noktası olacak.

AA | 24.08.2017 - 12:00..
Whatsapp ile paylaş

Terör olayları nedeniyle son yıllarda sancılı bir dönemden geçen Güneydoğu turizmi, sağlanan barış ve huzur ortamı sayesinde adeta küllerinden yeniden doğuyor.

EŞSİZ GÜZELLİKLER

İnanç, kültür ve gastronomi alanındaki turizm değerleriyle her geçen gün daha fazla turist ağırlayarak turizm pastasındaki payını artıran bölge, tarihin doğayla buluştuğu eşsiz güzellikteki kentleriyle ziyaretçilerine eşsiz bir tatil imkanı sunuyor.

Güneydoğu tatilcileri bekliyor

TATİL DÖNEMİ YOĞUNLUK YAŞANACAK

Son dönemlerde turistlerin uğrak noktası olmaya devam eden bölgenin önemli turizm merkezlerinden özellikle Gaziantep ve Şanlıurfa'da 10 günlük bayram tatili için bir yoğunluk bekleniyor.

Güneydoğu tatilcileri bekliyor

REZERVASYON YAPMADAN GİTMEYİN

Otellerdeki rezervasyonların büyük oranda dolduğu söz konusu illerde, otel işletmecileri tatilcilere "rezervasyonsuz yola çıkmayın" önerisinde bulunuyor.

Gastronomi turizmiyle de dikkati çeken Gaziantep'te de ziyaretçi hareketliliği yaşanıyor.

Güneydoğu tatilcileri bekliyor

SIKLIKLA GİDİLEN BÖLGELER

Son dönemlerde, özellikle hafta sonları tur otobüslerinin fazlalığının dikkati çektiği kentte, Zeugma Mozaik Müzesi, Bakırcılar Çarşısı, Elmacı Pazarı, Gaziantep Kalesi ve Gaziantep Hayvanat Bahçesi gibi mekanlar, sıklıkla ziyaret edilen bölgeler arasında yer alıyor.

Restoranlarda da yoğunluğun olduğu kentteki otellerde, rezervasyon yaptırmadan yer bulmak da pek mümkün olmuyor.

UNESCO'nun gastronomi alanında "Yaratıcı Şehirler Ağı"na dahil ettiği Gaziantep'te, restoranlar da turistlerin ilgi gösterdiği mekanların başında geliyor.

Güneydoğu tatilcileri bekliyor

BAKLAVANIN BAŞKENTİ

Baklavanın başkenti Gaziantep'e gelen yerli ve yabancı turistler, eşsiz bir mutfak kültürüyle de karşı karşıya kalıyor. Izgara ve tatlı çeşitleri dışında 400'e yakın, kente özgü kazan yemeğini tatma fırsatı bulan ziyaretçiler, onlarca müzeyi ziyaret ederek kültürel bir yolculuğa da çıkabiliyor.

Güneydoğu tatilcileri bekliyor

HER YER TARİH DOLU

Başta dünyanın en eski tapınak kalıntıları olarak kabul edilen 12 bin 500 yılık geçmişe sahip Göbeklitepe ve Hazreti İbrahim'in doğduğu rivayet edilen bölgeye ev sahipliği yapan Şanlıurfa, tarihi dokuları görmek ve inanç turizminin önemli değerlerini keşfetmek isteyenleri bekliyor.

Güneydoğu tatilcileri bekliyor

Perre Antik Kenti ve güneşin en güzel doğup battığı yer olarak belirtilen Adıyaman ile bölgede terör nedeniyle en fazla sıkıntıyı çeken Diyarbakır da turizmden umutlu. Tarihi taş evleriyle dikkati çeken Mardin de Güneydoğu turlarının son durağı olarak biliniyor.

Güneydoğu tatilcileri bekliyor

Güneydoğu tatilcileri bekliyor

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir