Petrol
84.64
0.89%
Euro
19.2845
0.14%
Dolar
18.6388
0.07%
Altın
1.049
0.65%
Borsa
4962
0.00%
Bitcoin
311.784
0.85%
13ºC
İstanbul
Çok bulutlu 13 C
  Adnan Oktar'dan kediciklere mektup

  Adnan Oktar'dan kediciklere mektup

  Organize suç örgütü kurmak ve yönetmekten cezaevinde tutuklu bulunan Adnan Oktar'ın, örgüt üyesi kadınlara cezaevinden yazdığı mektuplar ortaya çıktı.
  • AA
  • 21.11.2019 - 15:33

  Adnan Oktar, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla 11 Temmuz 2018'de düzenlenen operasyon kapsamında, örgüt kurmak ve yönetmek suçundan gözaltına alındıktan sonra tutuklanmıştı.

  Adnan Oktar'la birlikte bazı örgüt yöneticileri ve üyeleri de aynı soruşturma kapsamında tutuklanarak, çeşitli cezaevlerine gönderildi.

  Cezaevinde tutuklu bulunan Oktar'ın, 'kedicikler'e  yazdığı mektup ve faksları ortaya çıktı.

  FARKLI CEZAEVLERİNE DAĞITILMIŞLARDI

  Soruşturma kapsamında örgüte yönelik ikinci operasyonla birlikte tutuklananların sayısı 167'ye yükselirken; örgüt üyeleri, birbirleriyle olan iletişimin engellenmesi amacıyla Kocaeli, Gebze, Tekirdağ ve Bursa gibi farklı cezaevlerine dağıtıldı.

  27 MEKTUP GÖNDERMİŞ

  İddianame tamamlanana kadar geçen 1 yıllık süreçte etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanarak itiraflarda bulunan 25 kişi, itirafçı olarak cezaevinden tahliye edildi. Bu kişilerden biri olan ve dava kapsamında tutuksuz yargılanan sanık Beril Koncagül'e, cezaevinde bulunduğu dönemde örgüt elebaşı Adnan Oktar tarafından 27 mektup ve faks gönderildiği ortaya çıktı.

  Adnan Oktar dan kediciklere mektup #1

  MEKTUPLAR DAVA DOSYASINA GİRDİ

  Üzerinde "görüldü" damgası bulunan mektup ve fakslar dava dosyasına da girdi. Oktar tarafından gönderilen mektuplara, Beril Koncagül'ün etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanmadığı dönemde cevap verdiği ve birbirlerine fotoğraf gönderdikleri, Oktar'ın da mektuplarına cevap verilmesi için sık sık telkinlerde bulunduğu görülüyor.

  Oktar'ın mektuplarında yer verdiği ayetlerle örgüt üyelerini motive edip onları cezaevinden çıkacaklarına dair umutlandırarak çözülmeleri engellemeye çalışması dikkati çekiyor.

  Adnan Oktar dan kediciklere mektup #2

  KARİKATÜR ÇİZİMLERİ

  Mektuplarının bazı yerlerinde şiir, bazı yerlerinde de ayetlere yer veren Oktar'ın, mektup kağıtlarının bazı yerlerine kadın, kedi ve köpek resimleri ve karikatür çizdiği görülüyor.

  ''SEVGİSİNDEN COŞARIM''

  Oktar, Koncagül'e gönderdiği mektupların birinde, "Beril'in mektubu güzel, hep taşırım cebimde. Onun sevgisi kalbimde, sevgisinden coşarım belli olur halimde." şeklinde şiir yazarken; devamında, faydalı olduğu ve tüketmesini önerdiği meyve ve yemeklerin listesini sıralıyor.

  Adnan Oktar dan kediciklere mektup #3

  AYETLERLE MOTİVASYON

  Oktar'ın 4 Kasım 2018 tarihli başka bir mektubunda, Fatır Suresi 10. ayet ve Nur Suresi 38. ayetten alıntı yaptığı ve Koncagül'ü övdüğü görülürken, "Yusuf Suresi/19 kuyudan çıkış, Kehf Suresi/19 mağaradan çıkış. Her iki ayette kurtuluş ve çıkıştan bahis var. 2019'da Türkiye daha güzel daha mükemmel olacak İnşallah." notu dikkat çekiyor.

  Başka bir mektubunda da aynı surelere değinen ve "2019 bereketli görünüyor inşallah" yazan Oktar, 24 Aralık 2018 tarihli mektubunda "2019, 2020, 2021 yılları son yüzyılların en önemli seneleri olabilir. Sonra da 2023, 2053, 2071 ve 2082 seneleri." ifadesini kullanıyor.

  Adnan Oktar dan kediciklere mektup #4

  ''KABAN ALDIM AMA ŞORTLA GEZİYORUM''

  Oktar'ın karalama kağıdına benzeyen, her köşesine ayrı not düştüğü bir diğer mektubunda geniş bir arazide etrafı ağaçlarla çevrili iki ev çizdiği, "2019 önemli, müjdeli, hareketli, şaşırtıcı inşallah.", "Biraz bekleyin size fotoğrafımı göndereceğim inşallah. Maşallah genç, yakışıklı, dinç,", "Kalın kumaştan iki kaban getirttim. Ama sadece şortla geziyorum." notları düştüğü görülüyor.

  ''ÇOK ÇOK ÇOK SEVDİĞİM BERİL''

  Oktar'ın Koncagül'e gönderdiği 10 Aralık 2018 tarihli faksta, bir kedi resminin yanı sıra şu ifadeler yer alıyor: "Canımın içi şefkatli, güzel kuzum. Çok çok çok sevdiğim, özlediğim Beril Sultan Hanım. Allah seni hidayetiyle, nuruyla, cennetiyle süslesin. Allah sana her türlü hayrı nasip etsin, koruyup kollarsın, huzur sükunet, bereket nasip etsin. Size kötülük yapmak isteyenleri uzak tutsun, etkilerini kaldırsın. Size en güzelini, en çoğunu, en hayırlısını nasip etsin. Allah bizleri her an görüyor, duyuyor, içimizdeki düşünceleri biliyor. Sonsuz kadar hep Rabbimizle beraberiz elhamdülillah, maşallah."

  Adnan Oktar organize suç örgütüne yönelik davada, aralarında örgütün elebaşı Adnan Oktar'ın da bulunduğu 167'si tutuklu 226 sanığın yargılanmasına devam ediliyor.


  Görüş Bildir