Petrol
110.49
-0.18%
Euro
17.4699
1.00%
Dolar
16.3807
1.90%
Altın
974.25
0.83%
Borsa
2418
0.00%
Bitcoin
486.445
1.78%
24ºC
İstanbul
Güneşli 24 C

  Ankara'yı kana bulayan otomobilin görüntüsü çıktı

  Ankara'da 35 kişinin ölümüne neden olan otomobilin görüntüsü saldırıdan birkaç saat önce MOBESE kayıtlarına yansıdı.
  • 17.03.2016 - 08:32
  Ankara'yı kana bulayan otomobilin görüntüsü çıktı

  ankara

  PKK'lı terörist Seher Çağla Demir, sevgilisi olduğu iddia edilen Vahit Kılıç ve Özgür Ünsal'ın içinde oldukları bomba yüklü 34 HGH 44 plakalı BMW'nin görüntüsü, Ankara Kızılay'da otobüs duraklarında 35 kişinin hayatını kaybettiği saldırıdan birkaç saat önce kayıtlara yansıdı.

  ARACIN KAMERA KAYITLARI ORTAYA ÇIKTI

  Soruşturma sürerken, bombalı aracın saldırıdan dakikalar önce çekilmiş fotoğrafına Milliyet gazetesi yayınladı. Fotoğrafta, 34 HGH 44 plakalı beyaz renkli BMW görülüyor. Uzmanların incelemesi sonunda PKK'lı Demir, Kılıç ve Ünsal'ın fotoğrafın çekildiği sırada araçta oldukları belirlendi. Fotoğrafta saçları sarı olan Demir'in ön koltukta oturduğu görülüyor. Araç, Kızılay'daki otobüs duraklarına yaklaştığı sırada patlatılırken saldırıyı yapan Demir ve Ünsal da olay yerinde öldü, Kılıç ise bulunamadı.

  Ankara yı kana bulayan otomobilin görüntüsü çıktı #2

  FİRMA İHBAR EDİNCE ANLAŞILDI

  İncelemeler sonunda Kılıç’ın cumartesi günü Ankara’da bir başka aracı kiraladığı, saldırıdan bir süre önce Demir ve Ünsal’dan ayrılarak bu araçla Ankara’dan çıkış yaptığı, aracın daha sonra Şanlıurfa’da terk edilmiş biçimde bulunduğu anlaşıldı. Kılıç’ın araçla kaçtığı, pazartesi günü aracı kiralayan firmanın ihbarıyla anlaşıldı. Kılıç’ın ise Suriye’ye kaçmış olabileceği değerlendiriyor.

  BOMBA ANKARA'DA YERLEŞTİRİLDİ

  Saldırıda kullanılan otomobile patlayıcılar, MOBESE kayıtlarına göre, çamlıdere’den Ankara il sınırlarına girildiği sırada yerleştirildi. Demir ile Ünsal ve Vahit Kılıç’ın Tekirdağ’da tanıştıkları da öne sürüldü. Gözaltına alınan şüpheli sayısı da 14 oldu. Sorguları süren şüphelilerden V.C’nin de Şanlıurfa Viranşehir ilçesi Belediye Başkanının kardeşi olduğu kaydedildi. Bazı şüphelilerin de halen arandığı kaydedildi. Öte yandan, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, saldırı anına ilişkin MOBESE görüntülerinin internette yayınlanması üzerine, bazı emniyet görevlileri hakkında “soruşturmanın gizliliğini ihlal” ve “görevi kötüye kullanmak” suçlarından soruşturma başlattı. İçişleri Bakanlığı’nın da saldırıyla ilgili tüm boyutların soruşturulması amacıyla müfettiş görevlendireceği öğrenildi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir