Petrol
86.17
2.72%
Euro
19.3312
0.38%
Dolar
18.6354
0.05%
Altın
1.051
0.91%
Borsa
4945
0.00%
Bitcoin
313.552
1.45%
13ºC
İstanbul
Çok bulutlu 13 C

  Antalya'da dolandırıcı seyahat acentesine operasyon

  Ucuza tatil vaadiyle çoğunluğu Türk ve Alman vatandaşı olmak üzere yüzlerce kişiyi dolandıran şüpheliler, 2 milyon TL'lik vurgun yaptı.
  • İHA
  • 18.11.2019 - 16:06
  Antalya'da dolandırıcı seyahat acentesine operasyon

  Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, dolandırıcılık yaptığını belirledikleri bir şebekeyi takibe aldı.

  5 YILDIZLI OTELLERE AİT GÖRSELLERİ KULLANDILAR

  Siber ekipleri, şüphelilerin, Almanya’da başka ülke vatandaşları adına kurulan şirketler üzerinden oluşturulan web sayfaları ve sosyal medya platformlarında, Antalya’daki 5 yıldızlı otellere ait görseller ve uluslararası seyahat acentelerinin isimlerini kullanarak normal fiyatın çok altında ucuz otel ve uçak rezervasyonu yaptığını belirledi.

  Antalya da dolandırıcı seyahat acentesine operasyon #1

  ÇOĞUNLUĞU ALMANLAR VE TÜRKLERDEN OLUŞUYOR

  Şüphelilerin konum bazlı sponsorlu reklamlar vererek; Antalya, İstanbul ve Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde kurmuş oldukları çağrı merkezi ofisleri aracılığıyla otel ve uçak rezervasyonlarıyla sahte fatura düzenledikleri bilgisine ulaşıldı. Çalışmalarını derinleştirerek sürdüren ekipler şüphelilerin, dolandırdıkları kişilerden elde ettikleri parayı önce Almanya ve İsviçre’de bulunan farklı ülke vatandaşları adına açılan banka hesaplarına aktardıkları ve bu hesaplardan da kendi hesaplarına aktararak çoğunluğu Türklerden oluşan yüzlerce Alman vatandaşı ile farklı ülke vatandaşlarını dolandırdıkları tespit etti.

  Antalya da dolandırıcı seyahat acentesine operasyon #2

  ÇOK SAYIDA SAHTE HESAP VE MATERYAL ELE GEÇİRİLDİ

  Şüphelilerin kaldıkları yerlerde yapılan aramada; çok sayıda sahte otel rezervasyonlarına ait fatura, sahte oluşturulmuş acente şirket sözleşmeleri, yurt dışında başka şahıslar adına açılmış banka hesapları ve çok sayıda dijital materyal ele geçirildi. Dijital materyaller üzerinde yapılan incelemelerde şüphelilerin sahte rezervasyon faturaları ile diğer belgeleri gizli bir sistemle depolayarak, bu şekilde kendilerini gizlemeye çalıştıkları belirlendi.

  Antalya da dolandırıcı seyahat acentesine operasyon #3

  2 MİLYON TL'LİK VURGUN YAPTILAR

  Şüphelilerin yurt dışında bulunan banka hesaplarından 2 milyon TL’yi, Türkiye’de bulunan kendi hesaplarına aktararak kullandıkları tespit edildi. Türkiye’deki mal varlıklarına mahkeme kararı ile tedbir konulan 23 şüpheli, emniyetteki ifade işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

  Antalya da dolandırıcı seyahat acentesine operasyon #4


  Görüş Bildir