Petrol
89.2
0.38%
Euro
18.2603
0.18%
Dolar
18.5417
-0.05%
Altın
1.01
-0.30%
Borsa
3392
0.00%
Bitcoin
366.932
1.83%
16ºC
İstanbul
Çok bulutlu 16 C
  'Atatürk Kayalıkları' için seyir terası istediler

  'Atatürk Kayalıkları' için seyir terası istediler

  Madra Dağı'ndaki Atatürk Kayalıkları İzleme Noktası'nın, ziyaretçilerin ilgisini çektiğini söyleyen işletmeciler izleme terası istiyor.
  • DHA
  • 28.09.2016 - 09:47

  Madra Dağı eteklerinde yer alan Atatürk Kayalıkları'nı izlemek isteyenler, Çanakkale-İzmir karayolu üzerinde CHP'li belediyenin oluşturduğu Atatürk Kayalıkları İzleme Noktası'nı dolduruyor.

  Edremit Körfezi'ne gelen çok sayıdaki tatilci, Ayvalık adalar gezisine giderken, Atatürk Kayalıkları İzleme Noktası'nda mola veriyor.

  AĞAÇLAR KAYALIKLARIN ÖNÜNÜ KESİYOR

  Atatürk Kayalıklarını izleyenler, bol fotoğraf çekiyor. İzleme noktasının yetersiz kaldığını savunan Atatürk Kayalıkları İzleme Noktası Kafeterya İşletmecisi Veysel Uçum, turlarla çok sayıda ziyaretçinin geldiğini söyledi. Uçum, şöyle dedi: "Gelen insanları burada ağırlıyoruz. Karşıda gördüğünüz gibi ağaçlar kayalıkların önünü kesiyor. Bir önlem alınıp bir izleme terası kurulmasını Belediye'den isteyeceğiz. İzleme terası kurulursa daha çok dikkat çeker. Gömeç, Burhaniye ile Ayvalık arasında sıkışmış bir yer. Hak ettiği ilgiyi yeterince görmüyor. Bu tür düzenlemelerle turizm potansiyeli arttırılabilir."

   Atatürk Kayalıkları için seyir terası istediler #1

  Madra Dağı'ndaki Atatürk Kayalıkları VİDEO  Kayalıkları izleyen öğretmen Cengiz Könen, 8 yıl önce ilk kez burayı gördüğünde çok etkilendiğini belirterek, "Bu bölgeden her geçişimde Atatürk Kayalıkları'nı seyretmekten çok keyif alıyorum. Daha fazla tanıtılmalı" dedi.

  HAYRAN KALDIM

  Aykut Alp Çağıran ise, "Sonuçta Atatürk bizim ulu önderimiz. Burada çok güzel siluleti var. Herkesin görmesi lazım" diye konuştu. Burak Özçelik ise, "Tur rehberi 'Atatürk siluetini göreceğiz' deyince inanmadım. Güldüm geçtim. Ama yandan bakınca çok benziyor. Hayran kaldım" dedi.

   Atatürk Kayalıkları için seyir terası istediler #2

   Atatürk Kayalıkları için seyir terası istediler #3

   Atatürk Kayalıkları için seyir terası istediler #4

   Atatürk Kayalıkları için seyir terası istediler #5


  Görüş Bildir