Euro
10.3826
0.7%
Dolar
8.6821
0.49%
Altın
498.12
0.79%
Borsa
1.41
0.51%
Bitcoin
292.544
-0.56%
29ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 29 C
  Atmaca füzesi Sinop'ta test edildi

  Atmaca füzesi Sinop'ta test edildi

  Savunma Sanayi Başkanlığı, Atmaca füzesini Sinop'ta test etti.
  • İHA
  • 22.12.2018 - 15:17

  Atışlar, Sülükgölü mevkisindeki eski radar üssünde, Roket Sanayi ve Ticaret A.Ş. (Roketsan) tarafından yapıldı. Füze test atışlarının yapıldığı bölgede, Sinop Emniyet Müdürlüğü geniş çaplı güvenlik önlemleri aldı. Atışların yapıldığı saatlerde, bölgeye giriş ve çıkışlar polis tarafından kapatıldı. Aynı zamanda balıkçıların denize açılması da yasaklandı.

  Atmaca füzesi Sinop’ta test edildi VİDEO

  ESKİ RADAR ÜSSÜNDEN TEST ATIŞLARI

  Atışlar, soğuk savaş yıllarında ABD tarafından Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği’ne (SSCB) karşı dinleme amaçlı kurulan ve 1992 yılında kaldırılan Sülükgölü mevkisindeki eski radar üssünde, ROKETSAN tarafından yapıldı.
  Savunma Sanayi Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, Atmaca füzesinin test atışının bugün Sinop’ta yapılacağı duyurulmuştu.

  Atmaca füzesi Sinop ta test edildi #1

  ATMACA FÜZESİ

  Satıhtan Satha Güdümlü Mermi Tedariki (Atmaca) Projesi Seri Üretim Sözleşmesi Savunma Sanayi Başkanlığı ile Roketsan A.Ş. arasında geçen ay imzalanmıştı. Atmaca Projesi, Deniz Kuvvetlerinin MİLGEM platformlarında konuşlandırılacak gemiden gemiye seyir füzesi ihtiyacına yönelik başlatıldı. Atmaca seyir füzeleri; Roketsan atış kontrol sistemleri ve diğer ekipmanlar Aselsan tarafından yerli imkânlarla geliştirildi. İmzalanan sözleşme kapsamında da füzelerin seri üretimleri Roketsan, atış kontrol sistemi ile gerekli donanım ve yedek malzemelerin üretimleri Aselsan tarafından gerçekleştirilecek. Üretilen sistemler İ Sınıfı MİLGEM Platformuna entegre edilecek. Atmaca, Türkiye’nin ilk deniz füzesi olma özelliğini de taşıyor.

  Atmaca füzesi Sinop ta test edildi #2

  Atmaca füzesi Sinop ta test edildi #3

  Yunanistan'da korku yayını: Türkiye S-400 alıyor haberi
  Atmaca füzesi Sinop ta test edildi #4

  Milli Füze Bora hedefi 280 kilometreden vurdu haberi
  Atmaca füzesi Sinop ta test edildi #5

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir