Petrol
94.28
-0.86%
Euro
18.2546
0.00%
Dolar
17.961
0.02%
Altın
1.029
0.14%
Borsa
2857
0.00%
Bitcoin
436.180
-2.23%
21ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 21 C

  Babasının ihbar ettiği genç hapis cezası aldı

  Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde uyuşturucu bağımlısı oğlu uyuşturucu kullanırken polise ihbarda bulunan baba, oğlunun 1 yıl hapis ve 800 TL para cezası almasını sağladı.
  • 10.07.2014 - 11:14
  Babasının ihbar ettiği genç hapis cezası aldı

  hapis-cezasi

  Kadirli ilçesinde yaşayan Zekeriya Akaya (55), 2 yıl önce oğlu Ahmet Akaya’nın (20) esrar maddesi bağımlısı olduğunu öğrendi. Akaya, bütün telkinlerine ve tedbirlerine rağmen oğlunu uyuşturucu batağından kurtaramadı.

  ''OĞLUM ŞU ANDA UYUŞTURUCU KULLANIYOR''

  3 ay önce kendine ait otomobille oğlu Ahmet Akaya’nın uyuşturucu kullanmaya gittiğini tespit eden Zekeriya Akaya, polisi arayıp "Oğlum şu anda Akarca mevkiine gitti. Orada uyuşturucu kullanıyor” diye ihbarda bulundu. İhbarı değerlendiren polis, Ahmet Akaya’yı alkol ve uyuşturucu kullanırken yakaladı. Adliyeye çıkartılan Ahmet Akaya, uyuşturucu kullanmak suçundan 1 yıl hapis cezası ve 800 TL para cezası aldı. Denetimli Serbestlik Yasası’ndan serbest bırakılan Ahmet Akaya, şimdi Adana’da bir akrabasının yanında tedavi görüyor.

  PARA CEZASINI BABA ÖDEDİ

  Oğlunun aldığı 800 TL para cezasını da kendisinin ödediğini belirten Zekeriya Akaya, “Uyuşturucu ile mücadelede yalnız kaldığımı hissediyorum. Oğlum uyuşturucu kullanıyor diye kendi aracımı ve kendi oğlumu ihbar ediyorum. Uyuşturucu illetinden oğlum kurtulsun diye ihbar ettim. Hakim sağ olsun oğluma 1 yıl hapis cezası verdi. Şu anda da tedavilerini eksiksiz şekilde yaptırıyor” dedi.

  ''İÇİMİZ KAN AĞLIYOR''

  Uyuşturucu bağımlısı gençlerin ailelerine de seslenen Zekeriya Akaya, “Aileler lütfen akşamları çocuklarını evden dışarı çıkartmasınlar. Eğer çocuk akşamları eve geç geliyorsa mutlaka çocuklarının kollarına baksınlar. Çocuklarının duruş yapılarına, hal ve hareketlerinde değişiklik var mı diye kontrol etsinler. Benim ikamet ettiğim Şehit Kansu Küçük Ateş Mahallesi’nde hemen hemen uyuşturucu kullanmayan genç yok gibi. Koca mahallede uyuşturucu kullanmayanların sayısı bir elin parmağını geçmez. İçimiz kan ağlıyor” diye konuştu.

  GEÇTİĞİMİZ YIL MAHALLEDE UYUŞTURUCU SATICILARINI DA İHBAR ETTİ

  İkamet ettiği Şehit Kansu Küçükateş Mahallesi’nde geçen yıl uyuşturucu satıcılarını da ihbar ettiğini belirten Zekeriya Akaya, uyuşturucu satıcılarınca tehdit edildiğini ve ardından da mahallede silahlı çatışma çıktığını söyledi. Uyuşturucu satıcılarının evini basıp kendisini ve oğlunu silahla yaraladığını belirten Akaya, “Kanunlarımız mı yetersiz kalıyor bilmiyorum. Adamlar hala mahallemizde uyuşturucu satıyor. Bunlara kimlerin göz yumduğunu da tahmin edebiliyorum. Uyuşturucu çeteleri şu anda da beni tehdit ediyorlarmış. Hiç eyvallahım yok. Buradan uyuşturucu satıcılarına da sesleniyorum. Kovalayacağım sizleri. Kökünüzü kazıyana kadar mücadeleme devam edeceğim. Bu uğurda da canım gençliğe feda olsun” şeklinde konuştu.

  Anne Nurşen Akaya ise, “Çok şükür oğlum şu anda uyuşturucu kullanmıyor. Adana’da teyzesinin yanında tedavilerini yaptırıyor. Aynı zamanda çalışıyor da” dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir