Petrol
111.29
-0.21%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
487.194
3.22%
11ºC
İstanbul
Açık 11 C

  Bakan Elvan: Bu hainler düşmanın yapmadığını yaptı

  kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Fetullahçı Terör Örgütü'nün darbe girişimiyle ilgili konuştu.
  • DHA
  • 29.07.2016 - 03:00
  Bakan Elvan: Bu hainler düşmanın yapmadığını yaptı

  Bakan Elvan: Bu hainler düşmanın yapmadığını yaptı #1

  Lütfi Elvan, bugün ilk olarak memleketi Karaman'da Aktekke Kent Meydanı'nda sonra Konya'da Mevlana Meydanı'nda demokrasi nöbeti tutan halka seslendi. Darbe girişiminde bulunan FETÖ'ye tepki gösteren Elvan, bu çetenin üyelerinin soruları çalarak Türk Silahlı Kuvvetleri'ne katıldıklarını belirtti. Elvan, şunları söyledi:

  ''Soruları çalıp giren askeri hainler, soruları çalıp kurmay subay olan hainler, yine emir komutaya değil, Pelsinvanya'daki baş haine itaat eden bu çakallar, Allah'a, Peygambere değil, yine Pelsinvanya'daki o terörist başının söylediklerine iman eden hainler, milletimize saldırmışlardır. Düşmanın yapmadığını bunlar yapmıştır. Bunlar en az düşmanlarımız kadar haindir. En az düşmanlarımız kadar hainlerdir.''


  Bakan Elvan: Bu hainler düşmanın yapmadığını yaptı #2

  Fetullah Gülen'in, batıya hizmet ettiğini itiraf ettiğini ifade eden Elvan, ''Pelsinvanya'daki terörist başı, 'Ben bugüne kadar batıya hizmet ettim. Bundan sonra da batıya hizmet etmek istiyorum' dedi. Türkiye dışında her yere hizmet etmiş bu terörist başı, kendisi itiraf ediyor'' diye konuştu.

  Halkın 'idam istiyoruz' sloganları üzerine Avrupa Birliği'ne tepki gösteren Elvan, ''Avrupa Birliği şunu ifade ediyor; 'siz idamı getirirseniz, AB üyeliğinizi unutun' dediler. Şimdi onlar şu demokrasi mücadelesini görmüyor. O hain çeteye karşı, Fetullahçı çeteye karşı, devlet ve millet el ele nasıl bir demokrasi mücadelesi verdiğimizi görmüyorlar. Demokrasinin bu millet için ne kadar değerli olduğunu görmüyorlar. Onlar için Türkiye'de ha demokrasi olmuş, ha olmamış fark etmiyor. Ama 79 milyon olarak onlara tüm AB'ye demokrasi dersi veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz. Onlara demokrasi nedir göstereceğiz'' dedi.


  Bakan Elvan: Bu hainler düşmanın yapmadığını yaptı #3

  Evlan, tüm siyasi partilerin, medyanın ve sivil toplum örgütlerinin darbe karşısında dimdik durduğunu kaydetti, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, artık evlerinize gidin diyene kadar da demokrasi nöbeti tutmaya devam edileceğini ifade etti.

  Bakan Elvan: Bu hainler düşmanın yapmadığını yaptı #4

  Bakan Elvan: Bu hainler düşmanın yapmadığını yaptı #5

  Bakan Elvan: Bu hainler düşmanın yapmadığını yaptı #6


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir