Euro
10.061
-0.75%
Dolar
8.4572
-1.06%
Altın
498.28
0.31%
Borsa
1.392
2.27%
Bitcoin
337.001
-1.42%
32ºC
İstanbul
Güneşli 32 C

  Bakan Fakıbaba'dan üzüm suyu çıkışı

  Üzüm suyunda hiçbir katkı maddesinin olmadığına dikkat çeken Fakıbaba, üzüm suyunun ayran gibi milli içecek olduğunu ifade etti.
  • AA
  • 12.09.2017 - 10:54
  Bakan Fakıbaba'dan üzüm suyu çıkışı

  Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Manisa'ya giden Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, sabah namazını tarihi Hatuniye Camisi'nde kıldı. Şehzadeler Belediyesi tarafından restorasyon çalışmaları devam eden tarihi Kurşunlu Han'da incelemelerde bulunan Fakıbaba, daha sonra Gıda, Tarım İl Müdürlüğünü ziyaret etti.

  ÜZÜM SUYU İKRAM ETTİLER

  Fakıbaba, ardından Şehzadeler Canlı Hayvan Borsası, Beydere Tohum ve Sertifikasyon Test Müdürlüğü, Bağcılık Araştırma Enstitüsü ve Damızlık Hayvan Tesislerini ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı.

  Enstitüde bölgedeki bağcılık hakkında bilgi alan Fakıbaba'ya üzüm suyu ikram edildi.

  Bakan Fakıbaba dan üzüm suyu çıkışı #1

  "ÜZÜM SUYU DA MİLLİ İÇECEĞİMİZDİR"

  Üzüm suyunun lokantalarda yemekle ikram edilmesi gerektiğini ifade eden Fakıbaba, şöyle konuştu: "Ayran kadar üzüm suyu da milli içeceğimizdir. Üzüm suyunda hiçbir katkı maddesi yok. Tadı çok güzel ve doğal. Çok kızdığım şey, içeriği belli olmayan ne olduğu bilinmeyen özellikle dışarıdan getirilen ürünler.

  Bakan Fakıbaba dan üzüm suyu çıkışı #2

  "SAMİMİ OLARAK SÖYLÜYORUM"

  Mis gibi bizim ürettiğimiz kendi içeceklerimiz varken başka içecek içmek, sadece marka olması beni çok rahatsız ediyor. Ayrandan sonra milli içeceğimiz bu olacaktır. Samimi olarak söylüyorum. Kebap veya diğer yemeklerin yanında ayran ve üzüm suyu ikram edilsin."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir