Petrol
108.12
-0.90%
Euro
17.6996
-0.72%
Dolar
16.7409
-0.85%
Altın
987.38
-0.48%
Borsa
2554
0.43%
Bitcoin
352.370
-3.04%
22ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 22 C

  Boğaz'da çifte intihar

  İstanbul Boğazı’nda bugün iki farklı intihar olayı yaşandı.
  • 20.02.2012 - 22:16
  Boğaz'da çifte intihar

  Boğaz da çifte intihar #1

  Haydarpaşa açıklarında yolcu motorundan atlayan Erdinç M.'nin (20) cesedi tüm aramalara bulunamazken, Üsküdar'da yolcu vapurundan atlayarak yaşamına son veren Oktay A.'nın (35) cesedi denizden çıkarıldı.

  Kadıköy – Beşiktaş hattında Turyol'a bağlı olarak çalışan Mustafa Güler adlı yolcu motorunda bu sabah meydana gelen ilk olay, görgü tanıklarının ifadesine göre şöyle gelişti:

  Kadıköy'den motora binen Erdinç M., motor Haydarpaşa Mendireği açıklarına geldiğinde oturduğu yerden kalkarak arka bölüme geçti. Burada bir süre denize bakan Erdinç M., bir yolcuya kameralı cep telefonunu vererek, kendisinin fotoğrafını çekmesini istedi. Fotoğrafın çekilmesinin ardından Erdinç M., yolcuların gözü önünde kendisini boşluğa bıraktı. Olayın tanıklarının Haber vermesi üzerine kısa süre içinde deniz polisi ile Sahil Güvenlik'e bağlı ekipler mendireğe geldi. Mendirek ve Haydarpaşa Limanı açıklarında arama yapan ekipler, Erdinç M.'nin cesedini bulamadı. Ekiplerin aramaları akşam saatlerine kadar sürdü ancak, yine de bir sonuç alınamadı. Erdinç M.'nin kız arkadaşı ile yakınlarına, üzerinde "Hakkınızı helal edin" cümlesinin yazılı olduğu not bıraktığı öğrenildi.

  BOĞAZ'DA İKİNCİ İNTİHAR

  Sabah saatlerinde gerçekleşen intiharın bir benzeri Üsküdar açıklarında saat 17.30 sıralarında yaşandı. Eminönü – Üsküdar hattında çalışan vapurdan atlayan Oktay A., yaşamına son verdi. Yolcuların ihbarı üzerine kısa süre içinde olay yerine gelen Kıyı Emniyeti'ne bağlı ekipler, Kuşkonmaz Camii açıklarında Oktay Akdeniz'in cesedine ulaştı. Ceset, bota alınarak Harem Tahlisiye İstasyonu'nda karaya çıkarıldı.

  Üzerinde ağabeyinin telefon numarasının ve "Ölümümden kimse sorumlu değildir" cümlesinin yazılı olduğu not bırakan Oktay A.'nın cesedi Cumhuriyet Savcısı'nın talimatıyla morga gönderildi. Yetkililer, her iki olayla ilgili detaylı araştırma başlatıldığını belirttiler.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir