Euro
10.0058
1.41%
Dolar
8.313
1.64%
Altın
476.54
0.99%
Borsa
1.345
1.1%
Bitcoin
428.127
-4.66%
13ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 13 C
  CHP’nin proje tanıtım toplantısını hayvansever bastı

  CHP’nin proje tanıtım toplantısını hayvansever bastı

  CHP'nin Yalova'da gerçekleştirdiği proje tanıtım toplantısını, hayvanseverler bastı. Hayvanseverler, sokak hayvanlarının belediye tarafından öldürüldüğünü söyleyerek tepki gösterdi.
  • İHA
  • 13.02.2019 - 20:12
  • Güncelleme : 13.02.2019 - 20:12

  CHP’li Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman'ın yeni proje tanıtım toplantısına, hayvanseverler damgasını vurdu. Salman projelerini açıklarken, salona giren hayvanseverler, belediyenin 170 tane köpeği katlettiğini iddia edip tepki gösterdi.

  "HANGİ SÖZLERİ TUTTUNUZ"

  CHP tarafından yeniden aday gösterilen Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, yeni projelerini tanıtmak için basın mensuplarıyla bir araya geldi.

  Toplantının yapıldığı esnada salona giren bir grup hayvansever, "2014 yılında verdiğiniz sözlerin hangisini tuttunuz? Hangi projeleri gerçekleştirdiniz? 170 hayvanı katlettiniz." diye Başkan'a sordu. Bunun üzerine sinirlenen Başkan Salman, grubun dışarı çıkartılması için talimat verdi.

  CHP’nin proje tanıtım toplantısını hayvansever bastı #1

  CHP’nin proje tanıtım toplantısını hayvansever bastı VİDEO

  KARŞILIKLI TEPKİ

  Hayvanseverlerin dışarı çıkarılmasından sonra açıklama yapan Salman, "Bir insan için ağaçları keserim. Bir insan için hayvanlar önemli değil. Onlar danayı, atı, kuşu sevmezler. İşleri şov yapmak." diyerek tepki gösterdi.

  Konuyla ilgili konuşan hayvanseverlerden Mesut Çelik, "Geçtiğimiz yıllarda köpekleri önce boyunlarına kement ile bağlanıp iğne ile öldürdüler. Ardında el arabasına üstleri çarşaf örtülerek barınağın yanındaki toprağa toplu olarak gömdüler. Bazıları hala yaşıyor can çekişiyordu. Suç duyurusu bulunduk. Daha sonra başıma gelmeyen kalmadı. Ailemin ve mahalleli önünde belediye araçları ile gelip tehdit ve darbederek şikayetimi geri almamı istediler." diye konuştu.

  Hayvan hakları için birleşim hareketi kurucu başkanı Mehtap Özer ise, "Vatandaşlarımızdan, gerçekten Allah’ın yarattığı canlara bu kadar acımasızca davranan bir adama, 5 yıl daha itimat etmemelerini çok rica ediyoruz." dedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir