Euro
9.0368
-0.23%
Dolar
7.4326
-0.43%
Altın
443.28
0.36%
Borsa
1.565
0%
Bitcoin
270.980
-1.23%
1ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 1 C

  Dağcılar Muş'ta kamp yaparak kış şartlarına alışıyorlar

  Türkiye Dağcılık Federasyonu tarafından düzenlenen 'Kış Gelişim Eğitimi' kapsamında 120 dağcı, Muş Alparslan Üniversitesi yerleşkesinde kamp kurdu.
  • AA
  • 17.02.2019 - 13:18
  Dağcılar Muş'ta kamp yaparak kış şartlarına alışıyorlar

  Zorlu kış şartlarında eğitim görecek dağcılar; iglo yapmayı, buzda düştüklerinde ne yapacaklarını öğrenecek, kramponla yürüyüş ve iz açma eğitimleri alacak.

  Türkiye Dağcılık Federasyonu Muş Temsilcisi Mehmet Çağlayan, gazetecilere yaptığı açıklamada, eğitimlerin 11 uzman tarafından verileceğini söyledi.

  "DAĞCILAR KIŞ ŞARTLARINA ALIŞIYOR"

  Kampa, Türkiye'nin değişik yerlerinden 120 dağcının katıldığını ifade eden Çağlayan, "Eğitime katılan sporcular kendilerine uygun çadırlarda, uygun giysiler, uyku tulumları ile kalacaklar. Bunlar kış şartlarına göre değişkenlik gösterebilir. Eksi 40 derecede idame edecekleri malzemeleri mevcuttur. Böylece hem kış şartlarına alışmış olacaklar hem de eğitimi gerekli şekilde görmüş olacaklar. Öte yandan, dağcılarımız kendi yemeklerini ve çadırlarını kendileri yapacaklar." dedi.

  Dağcılar Muş ta kamp yaparak kış şartlarına alışıyorlar #1

  "HER İLDEN İNSANLAR GELİYOR"

  Rize'den eğitime katılan dağcı Hazal Merve Bilir, "Türkiye’nin birçok ilinden sporcu arkadaşlar geliyor. Bunun en güzel yanı ise çok farklı illerden çok farklı insanlarla tanışmamız. Her ilde bir evimiz, bir arkadaşımız oluyor." diye konuştu.

  Dağcılar Muş ta kamp yaparak kış şartlarına alışıyorlar #2

   

  "KIŞ ŞARTLARINA ALIŞACAĞIZ"

  Malatya'dan gelen Merve Durak ise "Burası gerçekten çok güzel bir yer. Burada çok güzel insanlar tanıyoruz. Çok farklı illerden insanlar katılıyor. Bir hafta boyunca burada kalacağız. Burada kış şartlarına alışacağız. Çadırda yemeklerinizi kendimiz yapacağız ve ısınmak için şartları zorlayacağız." ifadelerini kullandı.

  Dağcılar Muş ta kamp yaparak kış şartlarına alışıyorlar #3

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir