Petrol
79.5
-0.28%
Euro
19.522
0.05%
Dolar
18.634
0.00%
Altın
1.062
0.09%
Borsa
5000
-0.85%
Bitcoin
322.271
-0.25%
8ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 8 C

  Durak Tarzanı lakaplı genç geri döndü

  İzmir'de otobüs durağında kalan genç, yıllardır otobüs duraklarında yaşıyor.
  • DHA
  • 21.09.2017 - 09:49
  Durak Tarzanı lakaplı genç geri döndü

  Sevgilisinden ayrılmasının sonra 2008 yılında İstanbul'dan İzmir'e gelip, farklı yaşam tarzını seçen Doğukan Kaya, Alsancak Semti'nde, Kültürpark'ın dış duvarının yanındaki Montrö otobüs durağının üstüne yerleşip, yaz- kış, yağmur-soğuk demeden 7 yıl boyunca burayı kendine mesken etti.

  Durak Tarzanı lakaplı genç geri döndü #1

  "DURAK TARZANI"

  Kalacak bir yeri ve işi olmadığını, otobüs durağının üzerinde yaşadığını söyleyen Kaya'ya İzmirliler 'Durak Tarzanı' lakabını taktı. İki yıldır ortalarda görünmeyen Kaya, aynı durağa döndü.

  "DALLAR BUDANDI, RAHATSIZ OLDUM"

  Kaya, burada kaldığı sırada, durağın üzerini örten dallar bunanınca herkesin kendisini gördüğünü, ilgiden rahatsız olduğunu anlatırken şöyle dedi:

  "Beni durakta yatarken görenler cep telefonu ile görüntümü çekiyorlardı. Bazen durakta onlarca kişi aynı anda görüntü alıyordu. Ben de bu yüzden başka duraklara yöneldim. İki yıl İnciraltı bölgesinde farklı otobüs duraklarında kaldım. Ancak artık, 'kışlık' dediğim evime döndüm. Sonbahar ve kışı burada geçireceğim. Benim evim barkım otobüs durakları. Bana kimse iş de vermiyor. Durumum ortada. Kimseye bana yardım edin diyemem: Bunlar vicdan işi."

  Durak Tarzanı lakaplı genç geri döndü #2

  Durak Tarzanı lakaplı genç geri döndü #3

  Durak Tarzanı lakaplı genç geri döndü #4

  Durak Tarzanı lakaplı genç geri döndü #5

  Durak Tarzanı lakaplı genç geri döndü #6


  Görüş Bildir