Euro
10.1695
0.08%
Dolar
8.6617
-0.03%
Altın
491.67
0.75%
Borsa
1.392
-1.94%
Bitcoin
380.600
-7.78%
21ºC
İstanbul
Açık 21 C

  Erdoğan Trump ile telefonda görüştü

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump telefonda görüşmesinde, Suriye'deki gelişmeler ele alındı.
  • Haber Merkezi
  • 20.01.2019 - 23:39
  Erdoğan Trump ile telefonda görüştü

  Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre; Erdoğan ve Trump arasında gerçekleşen telefon görüşmesinde, ikili ilişkilerin yanı sıra Suriye'de yaşanan son gelişmeler ele alındı.

  Görüşmede, geçen hafta Münbiç'te yaşanan menfur terör saldırısında hayatını kaybeden Amerikalı personel için taziyelerini ileten Erdoğan, bu elim olayın, ABD'nin Suriye'den çekilme kararını etkilemeye yönelik bir provokasyon olduğunu ifade etti.

  "TÜRKİYE HAZIR"

  Erdoğan, Türkiye'nin Münbiç bölgesinde güvenliği vakit kaybetmeden devralmaya hazır olduğunu, PKK ve PKK'nın Suriye'deki uzantılarının, Suriye'nin kuzeydoğusunu istikrarsızlaştırmaya dönük eylemlerine izin verilmeyeceğini vurguladı.

  İki lider, DEAŞ terör örgütünün Suriye'deki kalıntılarını temizlemek ve tekrar ortaya çıkmasını önleyecek tedbirleri ortaklaşa almak konusunda mutabık kaldı.
  Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başkan Trump, güvenli bölge hakkında Türkiye ve ABD'nin Genelkurmay Başkanları arasında başlayan istişarelerin hızlandırılarak devam etmesi ve ikili ticaret hacminin artırılması hususlarında görüş birliğine vardı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir