Petrol
93.73
-4.50%
Euro
18.3143
-0.47%
Dolar
17.9637
0.18%
Altın
1.026
-1.24%
Borsa
2869
0.18%
Bitcoin
436.914
-1.61%
24ºC
İstanbul
Gök gürültülü sağanak yağış 24 C

  Erzurumlular PKK'lı diye işçiyi linç etmeye kalktı

  Aşkale'de inşaatta çalışan işçinin parmağında PKK'yı simgeleyen yüzük taşıdığı iddiasıyla kavga çıktı.
  • 29.07.2015 - 08:30
  Erzurumlular PKK'lı diye işçiyi linç etmeye kalktı

  Erzurumlular PKK lı diye işçiyi linç etmeye kalktı #1

  Olay bugün saat 19.00 sıralarında Aşkale ilçe merkezinde meydana geldi. TOKİ inşaatında çalışan bir işçi alışveriş yapmak için gittiği çarşıda iddiaya göre parmağında bulunan ve PKK'yı simgeleyen yüzüğü nedeniyle tepki gördü. Bunun üzerine esnafla tartışan işçi, cep telefonuyla arkadaşlarını çağırdı. Otomobillerle çarşıya gelen TOKİ işçileri esnafla kavga etti.

  HALK, İŞÇİLERİ LİNÇ ETMEK İSTEDİ

  Olayın duyulması üzerine toplanan Aşkale halkı son günlerde yaşanan terör olaylarının da etkisiyle 'PKK'lı' diye inşaat işçilerine saldırdı ve linç etmek istedi. Olay yerinden polisin de yardımı ile kaçan işçiler TOKİ'ye sığındı.

  Erzurumlular PKK lı diye işçiyi linç etmeye kalktı #2

  SAYILARI 2 BİNİ BULAN İLÇE HALKI TOKİ İNŞAATINI BASTI

  Kısa sürede toplanarak sayıları 2 bini bulan ilçe halkı, TOKİ inşaatını bastı. PKK yandaşı olmakla suçladıkları işçileri Aşkale'de görmek istemediklerini belirten öfkeli vatandaşlar, Erzincan- Erzurum karayolunu da bir süre trafiğe kapattı. Kalabalık grup zaman zaman kendi aralarında da tartışıp yumruklaştı.

  Erzurum'da halk PKK'lı diye işçileri linç etmeye kalktı VİDEO

  OTOBÜSLERİ DE TAŞLADILAR

  Yolda bekleyen bir grup, şehirlerarası yolcu taşıyan bazı otobüs firmalarını da taşladı. Kalabalık grubun attığı taşlar nedeniyle bir otobüs firmasının şoförü zor anlar yaşadı. Otobüsün sadece arka camları kırılmayan 4 yıllık şoför Mehmet Bayındır, "Yanımıza gelen polisler, 'Durmayın devam edin' diye söylediler. Taksi önümü kesince yüzden fazla kişi bir anda taş atmaya başladı. Manevra yaparak oradan çıkmayı başardım. O an yolculara bir şey olmasın, onları nasıl kurtarırım diye düşünüyordum. Orada dursam PKK'lı diye yolcuları linç edeceklerdi. Yolcular büyük korku yaşadı, çocuklar ağladı. Camları kırık otobüsle sefer yapılamayacağı için yolcuları otele yerleştirdik" dedi.

  Erzurumlular PKK lı diye işçiyi linç etmeye kalktı #3

  POLİS İŞÇİLERİ İLÇEDEN ÇIKARDI

  Yaşanan gerginlik ise polisin TOKİ inşaatında çalışan işçileri ilçeden çıkartmasıyla son buldu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir