Evlenmek isterken dolandırılan adamdan evlilik uyarısı

32 yaşındaki Soner Erdal, kendine uygun eş bulabilmek internetteki bir sitedeki başvuru formunu doldurdu. Ardından internet sitesinde bilgileri yazılı kadın adayların profillerini inceleyen Soner Erdal, profilindeki fotoğraflarla kendini 'Yonko Simenov' adıyla tanıtan ve Bulgaristan'da yaşadığını belirten aday ile telefonla bağlantı kurdu.

Evlenmek isterken dolandırılan adamdan evlilik uyarısı

''İLİŞKİMİZ HIZLI İLERLEDİ''

Yonko Simenov'un, aralarında uzun süreden bu yana ilişki varmış gibi kendisine sıcak davrandığını belirten Soner Erdal, şunları anlattı: "Benden fotoğraflar istedi, gönderdim. Bunları kendi fotoğraflarıyla montajlayıp geri gönderdi. Canımlı-cicimli konuşuyorduk. Gayet iyi Türkçe konuşan ve 5-6 dil bildiğini söyleyen bu kızla Facebook aracılığıyla görüşmeye başladık. 3 Kasım'da başlayan bu sanal görüşme hızlı ilerledi. Babası olmadığını söyleyen kız, beni annesi diye tanıttığı bir kadınla görüştürdü.

''PARA İSTEDİKÇE GÖNDERDİM''

Benim ailem de onay verince Türkiye'ye gelmesini istedik. Pasaport ve vize için bir miktar para istedi. Önce 255 Euro gönderdim. Ardından 600 Euro uçak bileti ve diğer giderler için para istedi, onu da gönderdim. Antalya'ya gelecek diye beklerken, 2 bin Euro daha göndermem gerektiğini söyleyince dolandırıldığımın farkına vardım. Kız bir anda telefonunu, Facebook hesabını kapattı ve iletişim kesildi. Zaten Facebook hesabı da benimle tanıştığı gün açılmış. Şimdi kendisinden en ufak bir iz yok."

''BEN YANDIM, SİZ YANMAYIN''

Yalvaç İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne şikayette bulunduğunu kaydeden Soner Erdal, 850 Euro kaptırarak 'ucuz kurtulduğunu', 2 bin Euro daha göndermesi halinde büyük olasılıkla kendisinden daha fazla para istenebileceğini tahmin ettiğini söyledi. Erdal, "Buradan tüm genç arkadaşları uyarıyorum, ben yandım siz yanmayın. Bu tür şeylere kesinlikle kanmayın" dedi.