Euro
15.2336
-0.35%
Dolar
13.6310
0.30%
Altın
792.5340
-0.26%
Borsa
1966
0.77%
Bitcoin
503.675
-2.90%
3ºC
İstanbul
Bulutlu 3 C

  Genelkurmay Başkanlığı'ndan paralel yapı açıklaması

  Genelkurmay Başkanlığı, TSK'nın illegal yapılarla işbirliği iddialarına "Öyle bir işbirliği olmadı, olmayacaktır. Çünkü TSK, milli bir ordudur." yanıtını verdi.
  • 22.11.2014 - 11:41
  Genelkurmay Başkanlığı'ndan paralel yapı açıklaması

  Genelkurmay Başkanlığı ndan paralel yapı açıklaması #1

  Türk Silahlı Kuvvetleri, kurumsal kimliğine ve bazı mensuplarının kişilik haklarına yönelik iddialara karşı açıklama yaptı. Genelkurmay, yaptığı açıklamasında "TSK, milli bir ordudur" vurgusunda bulunarak, şunları söyledi;

  TSK, MİLLİ BİR ORDUDUR

  "Türk Silahlı Kuvvetleri; ulusal güvenliğimize yönelik her türlü tehlike ve tehdidi büyük bir dikkatle izlemektedir. Türk Silahlı Kuvvetleri; hiçbir legal görünümlü illegal yapılarla ve illegal tüm odaklarla, irtibat ve işbirliği içinde olmamıştır. Bundan sonra da olmayacaktır. Çünkü Türk Silahlı Kuvvetleri milli bir ordudur.

  ELDE EDİLEN TÜM BİLGİLER EN İNCE DETAYINA KADAR DEĞERLENDİRİLDİ

  Diğer taraftan; devletimizin resmi yapısı dışında ister etnik yapıyı, ister dinimizi istismar eden kişi ve odaklarla etkin mücadele sürdüren en ciddi kuruluşun Türk Silahlı Kuvvetleri olduğu unutulmamalıdır. Türk Silahlı Kuvvetleri içindeki paralel yapılanmayla ilgili söylem ve iddialara yönelik olarak, ilk günden itibaren kapsamlı olarak, hem idari hem de adli inceleme başlatılmış, elde edilen tüm bilgiler en ince detayına kadar değerlendirilmiş, iddia sahiplerinin bilgisine başvurulmuş ve konu üzerindeki çalışmalar yoğunlaştırılmıştır.

  TSK'DA DİSİPLİNSİZLİĞE HOŞGÖRÜ İLE BAKILMAMAKTADIR

  Türk Silahlı Kuvvetlerinde disiplinsizliğe ve itaatsizliğe müsamaha ve hoşgörü ile bakılmamaktadır. Bu bağlamda, haklarında yasal yeterli delil ve kanaat oluştuğu takdirde, o kişilerin Türk Silahlı Kuvvetleri ile ilişikleri derhal kesilmektedir. Türk Silahlı Kuvvetlerinin bazı mensuplarına yönelik olarak yıllardır devam eden ve bugün "KUMPAS" yapıldığı söylenen davalar da dikkate alınarak ileride aynı durumla karşılaşmamak için iddiaların daha titiz bir şekilde, kurum içerisinde her hangi bir yara açmadan adil, vicdani ve hakkaniyet esaslarına göre sonuçlanması için gayret sarf edilmektedir."


  Görüş Bildir