Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
472.894
-0.13%
26ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 26 C

  Gül'den peşmerge sorusuna cevap: Seyrediyorum şimdilik

  Cuma namazını Yeniköy Çarşı Merkez Camii’nde kılan Abdullah Gül, namaz çıkışında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
  • 31.10.2014 - 17:35
  Gül'den peşmerge sorusuna cevap: Seyrediyorum şimdilik

  Gül den peşmerge sorusuna cevap: Seyrediyorum şimdilik #1

  11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Cuma namazını Yeniköy Çarşı Merkez Camii’nde kıldı. Gül, namaz çıkışında basın mensuplarının sorularını yanıtlayarak gündeme ilişkin değerlendirmelerede bulundu.

  "SEYREDİYORUM, ŞİMDİLİK BAKIYORUM"

  Peşmerge’nin Türkiye üzerinden Suriye’ye geçmesiyle ilgili bir soru üzerine Gül, "Seyrediyorum. Hepsine şimdilik bakıyorum" diye yanıtladı.

  "BÜTÜN ACILARI PAYLAŞIYORUZ"

  Karaman’ın Ermenek ilçesinde su baskını nedeniyle 18 işçinin çalıştıkları maden ocağından çıkamamalarıyla ilgili olarak çok üzgün olduğunu söyleyen Gül,, "Bütün acıları paylaşıyoruz. Daha önce de Soma’da daha büyük bir acıyı yaşamıştık. Bütün bunlardan ders alıp, bunların tekrar olmaması için ne gerekiyorsa o düzenlemelerin yapılması, tedbirlerin alınması, kontrollerin.. gelişmiş ülkelerde bu olaylar nasıl nadiren oluyorsa bizde de öyle olması lazım. Eminim ki herkes elinden geleni yapacaktır. Ayrıca bugün trafik kazasında da bir o kadar insan hayatını kaybetti. Bunlar gerçekten çok üzücü. Hepimizin ve herkesin daha dikkatli olması gerekiyor" şeklinde yanıt verdi.

  Gül den peşmerge sorusuna cevap: Seyrediyorum şimdilik #2

  "DEMEK Kİ KONUŞULACAK ÇOK ŞEY VAR"

  Bir gazetecinin "10 buçuk saat süren Cumhuriyet tarihinin en uzun MGK toplantısı oldu. Bununla ilgili görüşleriniz nedir?" şeklindeki bir soruya Abdullah Gül, "Demek ki konuşulacak çok şey var gündemimizde. Oralar, bunların enine boyuna konuşulacağı yerdir" diye cevap verdi. Abdullah Gül camiden ayrıldığı sırada kendisini bekleyen vatandaşlarla tokalaştı. Aracına binen Gül, basın mensuplarına el sallayarak camiden ayrıldı.

  Gül den peşmerge sorusuna cevap: Seyrediyorum şimdilik #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir