Euro
10.4288
1.16%
Dolar
8.8674
1.2%
Altın
499.22
1.7%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
380.000
-2.17%
16ºC
İstanbul
Çok bulutlu 16 C
  Hastalarının çıplak görüntüsünü paylaşan doktorun ifadesi

  Hastalarının çıplak görüntüsünü paylaşan doktorun ifadesi

  Skandal görüntülerin ortaya çıkmasından sonra gözaltına alınıp serbest bırakılan doktor, "Hocalarıma göstermek için çektim." dedi.
  • Haber Merkezi
  • 10.01.2019 - 14:41
  • Güncelleme : 10.01.2019 - 14:41

  İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde meme muayenesi sırasında, bir doktor tarafından çekilen onlarca kadına ait görüntülerin, bir sosyal paylaşım sitesinde yayınlanmasının ardından ortaya çıkan skandalla ilgili soruşturma sürüyor.

  Şüpheli E.B.Ç.'nin ifadesinde, "Görüntüleri hocalarıma göstermek için çekmiştim." dediği öğrenildi.

  ONLARCA KADINA AİT GÖRÜNTÜLER PAYLAŞILDI

  Skandalın ortaya çıkmasının ardından, görüntüleri çeken doktor E.B.Ç., gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen doktor, tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edildi. Mahkemece adli kontrolle serbest bırakılan E.B.Ç.'nin, savcılık ifadeleri ortaya çıktı.

  Hastalarının görüntülerini gizlice çeken doktor VİDEO

  E.B.Ç.'nin ifadesinde görüntüleri çektiğini kabul ettiğini ancak siteye kendisinin yüklemediğini belirttiği öğrenildi. Görüntüleri neden çektiği sorusuna ise E.B.Ç.'nin, "Hocalarıma göstermek için çekmiştim." dediği öğrenildi.

  POLİS MUAYENE LİSTESİNDEN KADINLARA ULAŞACAK

  Öte yandan İzmir Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin, olayla ilgili çalışmalarını sürdürdüğü belirtildi. Polisin, hastaneden, doktorun muayene ettiği hastalardan görüntüleri yayınlananlara ulaşmak için kayıt listesini de talep edeceği öğrenildi. Doktorun ev, araç ve iş yerinde yapılan aramalarda el konulan 3 hardisk ve 2 telefon da incelemeye alınmıştı.

  Hastalarının çıplak görüntüsünü paylaşan doktorun ifadesi #1

  Günün önemli gelişmeleri VİDEO

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir