Petrol
98.01
-1.60%
Euro
18.4009
-0.71%
Dolar
17.9321
-0.03%
Altın
1.038
0.60%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
440.131
1.11%
25ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 25 C

  İsrailli sanatçıdan Siyonizm Gezi ve Soros çıkışı

  İsrail asıllı caz sanatçısı Gilad Atzmon, ülkesinin Nazi Almanyası'ndan farksız olduğunu söylerken, Gezi olaylarına Soros'un ciddi desteği olduğunu savundu.
  • 26.04.2014 - 01:26
  İsrailli sanatçıdan Siyonizm Gezi ve Soros çıkışı

  İsrailli sanatçıdan Siyonizm Gezi ve Soros çıkışı #1

  İnsan Hakları ve Mazlumlar İçin Dayanışma Derneği (MAZLUMDER) İstanbul Şubesi tarafından şubenin Vefa'daki merkezinde düzenlenen toplantıda konuşan Atzmon, çatışmalara dair yaklaşımının politik değil, teorik bir tarz olduğunu söyledi.

  İsrailli sanatçıdan Siyonizm Gezi ve Soros çıkışı #2

  "SİYONİZM TEHLİKELİ BİR OLGU"

  "Siyonist Yahudiliğin tehlikeli bir olgu olduğunu ve bunun mahiyetinin sorgulanmasına izin verilmediğini" dile getiren Atzmon, şunları kaydetti:

  "Problem sadece Filistin'de değil. Aynı zamanda Türkiye'de de hükümet üzerinde baskı kuran Yahudi lobileri var. İkinci Irak savaşı bu lobiler tarafından hazırlandı. Filistin'den bahsederken sömürgecilikten bahsetmek gerekir."

  İsrailli sanatçıdan Siyonizm Gezi ve Soros çıkışı #3

  "İSRAİL BİR ETNİK TEMİZLEME SİSTEMİ"

  "Yahudiler kendilerini Fransızlara, Almanlara benzetir. Ancak şunu unutuyorlar; siyonizm başka hiç bir şeye benzemez. İsrailliler sömürmekten çok Filistinlilerin gitmelerini istiyor. İsrail, etnik temizleme sistemidir. Diğer bir deyişle İsrail, Nazi Almanyası'ndan hiç farklı değildir."

  İsrailli sanatçıdan Siyonizm Gezi ve Soros çıkışı #4

  "SOROS GEZİ PARKI EYLEMCİLERİNİ DESTEKLEDİ"

  Atzmon, yatırımcı George Soros'un, Gezi Parkı olayları sırasında eylemcileri desteklediğini söyleyerek, "Soros adındaki bir Yahudi'nin bu grupları desteklediğini göreceksiniz. İran'da da Mısır'da da başardı. Arap Baharı'nı kışa çevirdi. Şu anda Ukrayna'da çalışıyor" dedi.

  İsrailli sanatçıdan Siyonizm Gezi ve Soros çıkışı #5

  İsrailli sanatçıdan Siyonizm Gezi ve Soros çıkışı #6

  "SADECE FİLİSTİN'İ ÖZLÜYORUM"

  Bir gazetecinin "İsrail'e gidebiliyor musunuz" sorusuna Atzmon, şu cevabı verdi:

  "İsrail'e gitmiyorum. İsrail'i, Filistin olduğu zaman ziyaret edeceğim. Şunu anladım ki orada özlediğim tek şey; Filistin."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir