Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
474.229
-0.21%
14ºC
İstanbul
Güneşli 14 C
  İstanbul'un su sıkıntısı için B planı devreye sokuldu

  İstanbul'un su sıkıntısı için B planı devreye sokuldu

  Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, İstanbul'da yaşanılan su sıkıntısı için "B planını devreye soktuk" dedi.
  • 21.07.2014 - 11:33

  İstanbul un su sıkıntısı için B planı devreye sokuldu #1

  Geçtiğimiz cumartesi gününe uyanan İstanbullular yağmur sürpriziyle karşılaştı. Yağmurun şiddeti nedeniyle bazı bölgelerde su baskınları meydana gelirken, yerleşim alanlarında etkili olduğu gibi özellikle Terkos, Sazlıdere, Alibey, Elmalı ve Ömerli su toplama havzalarına ciddi yağış bıraktı ifade edildi.

  Fakat İstanbul'a su sağlayan toplam 10 barajdaki toplam doluluk oranı cumartesi günü 20,19 iken bugün itibariyle 20,08 olarak gerçekleşti. İstanbul'un suyu kalmayan barajlarının çoğunda balçık birikmiş durumda. Bakan Veysel Eroğlu, İstanbul için B planının devreye sokulduğunu açıkladı.

  İHTİYAÇ OLUNCA ALLAH YAĞMURU GÖNDERİYOR

  Bakan, "İstanbul'da su melesi yok, Allah yardım ediyor. Ne zaman ihtiyaç olursa cenabı Allah yağmuru gönderiyor. İstanbul'da su sıkıntısı olmayacak, çektirmeyeceğiz" ifadelerini kullandı.

  B PLANI DEVREDE, TECRÜBELİ BİR EKİP YÜRÜTÜYOR

  Bolu Valiliği'nde düzenlenen basın toplantısında konuşan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Başka bir ekip olsa İstanbul çoktan susuz kalmıştı" diyen Eroğlu, "Bizim tecrübemiz var. Aynı zamanda yaptığımız tesisler var. Bununla ilgili olarak A ve B planlarımız var. İstanbul için B planını da devreye soktuk" şeklinde konuştu.

  KURAKLIĞA RAĞMEN İSTANBUL'A YAĞMUR YAĞDI

  Eroğlu, hiçbir şehri susuz bırakmayacaklarına dikkat çekerek, "Bu kurak dönemde İstanbul'a yağmur yağmazdı dün hakikaten meteoroloji ve DSİ alarma geçti. Sel baskınlarının olma ihtimaline karşı hazır durumda beklediler. Üsküdar'da sahil yolu ile deniz birleşti" şeklinde kaydetti.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir