Euro
9.9976
0.02%
Dolar
8.291
-0.28%
Altın
484.1
1.34%
Borsa
1.428
0.54%
Bitcoin
468.797
-1.40%
21ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 21 C
  İzmir'de su kesintisi vatandaşları isyan ettirdi

  İzmir'de su kesintisi vatandaşları isyan ettirdi

  Bornova ilçesinde boru arızası nedeniyle 35 mahalleye su 4 gündür verilemezken, belediye tankerlerle su dağıtımına başladı.
  • Ajanslar
  • 07.05.2016 - 22:14

  Bornova'nın 35 mahallesine 4 gündür, Bayraklı ilçesi Fatih Caddesi üzerinde bulunan 2200 milimetre çaplı isale hattı üzerinde boru arızası nedeniyle su verilemiyor. Arızanın giderilmesi için çalışmalar devam ederken su kesintileri de vatandaşları isyan ettirdi. Vatandaşlar camilerin depolarında bulunan sulardan evdeki ihtiyaçlarını görmek için bidonlarla su çekerken İZSU ise ilçelerden çektiği tankerlerle mahalle aralarında dolaşarak vatandaşların su ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyor.

  İzmir de su kesintisi vatandaşları isyan ettirdi #1

  KUAFÖRLER DE SIKINTIDA

  Bornova ilçesinde bayan kuaförlüğü yapan esnaflardan Melih Karahan, "Suların kesik olmasından dolayı 2 gündür iş yapamıyorum. Gelen müşteriyi geri çevirmek zorunda kalıyorum. Benim iş yapmam için iki ana temel unsur var, su ve elektrik. Su olmayınca iş yapamaz hale geldim. bu kadar uzun su kesintisi olmaz. Mağdur durumdayım. Bazı müşterilerimize mecbur kalınca damacana su ile saçlarını yıkamak zorunda kaldım. Müşteri kaybetmemek için bu tür rezilliklere katlanıyoruz. Yetkililerin bir an önce çözüm bulmalı bu duruma" dedi.

  İzmir de su kesintisi vatandaşları isyan ettirdi #2

  Evine su getirmek için yola düşen emekli öğretmen Ali Solmaz ise, "Uzun süredir su yok. Camiye gidip camiden su alıyorum evin temel ihtiyacı için. Belediye bize daha önceden haber verse daha iyiydi. Camiye gidip 2 bidon su almakla olmuyor" dedi.

  Mahallelinin mağduriyetini gidermek için İZSU'nun gönderdiği su tankerini sokak aralarında dolaştıran Gaziosmanpaşa Mahalle Muhtarı Ali Taktak, "Gaziosman Paşa Mahallemizin uzunluğu 4 kilometre. 4 kilometre sabit bir yerde kalınmaz. Mahallenin her sokağına tankerle girip vatandaşlarımız su dağıtıyoruz. Vatandaşlar susuz, yemek yapacak suları yok. Pazar akşama kadar su yok. 4 gündür suyumuz yok" dedi.

  İzmir de su kesintisi vatandaşları isyan ettirdi #3

  İZSU'DAN AÇIKLAMA

  İZSU'dan yapılan açıklamada ise, "Fatih caddesi üzerinde bulunan 2200 milimetre çaplı isale hattı üzerinde boru arızası giderilmesi için ekiplerimiz kesintisiz olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Ancak basınçlı boru içerisindeki suyun tahliyesinde karşılaşılan güçlükler nedeniyle su kesintisinin süresi uzatılmak zorunda kalınmıştır. Arızanın tamamlanmasına müteakip 7 Mayıs 2016 Cumartesi saat 23.50'den itibaren su verilmeye başlanacaktır. Kurumumuzca muhtarlıklar aracılığıyla tankerlerimizle abonelerimize su dağıtımı yapılmaktadır. Ekiplerimizin kesintisiz 24 saat çalışmasına rağmen su kesintisinin zorunlu olarak uzatılması nedeniyle kentlimizden özür dileriz" denildi.

  KESİNTİ UYGULANACAK BÖLGELER

  Su kesintisi uygulanacak bölgeler ise şöyle:

  "Bornova İlçesi: Kazım Dirik, Çınar, Yıldırım Beyazıt, Rafet Paşa, Yeşilova, Barbaros, Gazi Osman Paşa, Tuna, Koşukavak, Birlik, Meriç, Merkez, Egemenlik, Serintepe, Zafer, Çamkule, Işıklar, Manifaturacılar Sitesi, Atatürk, Egemenlik, Doğanlar, Ergene, Erzene, Evka-3, Evka-4, Gürpınar, İnönü, Kavaklıdere, Kemalpaşa, Kızılay, Mevlana, Naldöken, Ümit, Yeşilçam, Yunus Emre Mahalleleri

  Konak İlçesi; Çınarlı ve Mersinli Mahalleleri

  Bayraklı İlçesi; Mansuroğlu, Osmangazi, Manavkuyu ve Adalet Mahalleleri."

  SOSYAL MEDYADA TEPKİLER

  Su kesintileri, sosyal medyada da vatandaşların tepkilerine neden oldu.

  İzmir de su kesintisi vatandaşları isyan ettirdi #4

  İzmir de su kesintisi vatandaşları isyan ettirdi #5

  İzmir de su kesintisi vatandaşları isyan ettirdi #6

  İzmir de su kesintisi vatandaşları isyan ettirdi #7

  İzmir de su kesintisi vatandaşları isyan ettirdi #8

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir