Petrol
86.9
3.15%
Euro
19.393
-0.02%
Dolar
18.6341
0.01%
Altın
1.06
0.00%
Borsa
4978
0.31%
Bitcoin
322.665
3.02%
13ºC
İstanbul
Bulutlu 13 C

  Kadınlar 2. Ligi'nde ortalık karıştı

  İstanbul'da dün oynanan Kadınlar 2. Ligi Dudulluspor-Akdeniz Nurçelikspor karşılaşmasında kavga çıktı
  • İHA
  • 17.12.2019 - 03:45
  Kadınlar 2. Ligi'nde ortalık karıştı

  Kadınlar 2. Ligi’nde dün oynanan erteleme mücadelesinde Dudulluspor ile Akdeniz Nurçelikspor karşı karşıya gelirken, karşılaşmada kavga çıktı.

  "TRİBÜNLER KADIN FUTBOLCULARA AĞIR KÜFÜRLER ETTİ"

  Akdeniz Nurçelikspor Kulübü Başkanı Nurcan Çelik, yaşanan olayların ardından Türkiye Futbol Federasyonu Amatör Futbol Disiplin Kurulu’na dilekçe yazdı. Yaşanan olayları anlatan ve karşılaşmanın tekrar oynanmasını talep eden Başkan Nurcan Çelik, özellikle tribünde yer alan taraftarların, kadın futbolculara çok ağır küfürler ettiğini ve bazı erkeklerin de saha içine girerek kadın futbolculara saldırmaya çalıştığını ifade etti.

  Kadınlar maçında kavga çıktı VİDEO

  KARŞILAŞMANIN YENİDEN OYNANMASI TALEP EDİLDİ

  Nurcan Çelik, TFF Amatör Futbol Disiplin Kurulu’na yazdığı dilekçede şu ifadeleri kullandı: “Kadınlar 2. Ligi’nde 15.12.2019 tarihinde oynadığımız erteleme maçında Dudulluspor forması giyen 9 numaralı Zeynep Kerimoğlu, 97 numaralı formayı giyen oyuncumuz Yaren Çetin’in ayak bileğine yapmış olduğu darbeyle futbolcumuzu kasıtlı olarak sakatlamıştır. Oyuncumuz yerde yatarken, Zeynep Kerimoğlu, futbolcumuza tekme savurarak sportmenlik dışı harekette bulunmuştur. Bu yaşanan olayın ardından bir anda gerginleşen ortamda Zeynep Kerimoğlu, 29 numaralı futbolcumuz Gözde Gül’e de saldırarak saçlarını seçerek darp etmiştir. Sahada yaşanan bu gerilim üzerine Dudulluspor’lu futbolcu Zeynep Kerimoğlu’nun abisi, seyircilerin sahaya girmesini engellemeye çalışan yöneticimiz Umut Sarıaltun’a saldırıp kendisini darbederek bayıltmıştır. Ardından sahaya giren bu şahıs, kadın futbolcularımıza saldırmaya teşebbüs etmiştir. Yaşanan gelişmelerle birlikte tribünlerde yer alan taraftarlar da sahadaki kadın futbolcularımıza ağza alınmayacak küfürler ederek psikolojik saldırıda bulunmuştur. Yaşanan bu şiddet karşısında oyuncularımız maça sağlıklı şekilde devam edememiştir ve hakemlerimiz de tribün baskısı ve şiddet görme korkusu nedeniyle karşılaşmayı doğru şekilde yönetememiştir. Yaşananlarla birlikte, karşılaşmanın olay anından itibaren yeniden, tarafsız bir sahada seyircisiz olarak oynanmasını talep ediyoruz. Bu utanç verici olayların tekrar yaşanmaması adına da sorumlular hakkında cezai işlemlerin yapılmasını talep ediyoruz.”


  Görüş Bildir