Euro
10.1118
0.53%
Dolar
8.5995
0.86%
Altın
484.28
0.78%
Borsa
1.422
0.27%
Bitcoin
407.353
1.33%
25ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 25 C

  Kızgın maşayla işkenceye 30 yıl aldı

  Ankara'da, boşandıktan sonra tekrar bir araya geldiği 3 çocuğunun annesi eski eşine, evde kızgın maşayla işkence yaptığı iddia edilen tutuklu sanığa, 30 yıl 6 ay hapis cezası verildi.
  • DHA
  • 18.01.2019 - 13:09
  Kızgın maşayla işkenceye 30 yıl aldı

  Ankara 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın iddianamesine göre; 3 çocuğu bulunan Gül K. ve İlhami K., şiddetli geçimsizlik nedeniyle 2017 yılında boşandı. Ancak çift, çocukları için tekrar bir araya geldi.

  Kızgın maşayla işkenceye 30 yıl aldı #1

  SOSYAL MEDYA HESABINA MESAJ GELDİ

  2018 yılının Temmuz ayında ise İlhami K.'nin sosyal medya hesabına tanımadığı bir kişiden, "Gül'ün boynunda et beni var, biz onunla gezdik." şeklinde bir mesaj geldi. Bu mesajdan sonra İlhami K., Gül K.'ye mesajı gönderen kişinin kim olduğunu sordu. Tanımadığı yönünde cevap alınca da sosyal medya hesabından bu kişiyi görüntülü arayarak, Gül K. ile görüştürdü. Görüştükleri kişi de Gül K.'yi tanımadığını söyledi.

  DEMİR MAŞAYLA İNANILMAZ İŞKENCE

  İlhami K., inanmadığını söyleyerek Gül K.'yi eline geçirdiği keser sapıyla dövdü. Gül K.'yi, "Kim olduğunu bana söyleyeceksin. Başka kişilerle yatıyorsun, seni öldüreceğim." diyerek dövmeye devam etti. Aynı gece İlhami K., Mamak'taki evlerinde eski eşini, el ve bacaklarından yatağa bağladı. Demir maşayı tüpte kızdıran İlhami K., "Yattığın kişileri söyleyeceksin." diyerek, maşayı kadının vücuduna değdirdi. "Kimseyle yatmadım." cevabını alınca da kızgın maşayı, bu kez kadının bacaklarına bastırdı.

  AĞZINA ÇORAP SOKUP SUSTURDU

  İşkence sırasında çığlık atan kadının sesinin duyulmaması için ağzına çorap sokup, hırka ile bağlayan ve işkenceye bir hafta boyunca birer gün arayla 3 gün aynı şekilde devam eden İlhami K.; 8, 11 ve 15 yaşındaki çocuklarının cep telefonlarını da kimseyi aramamaları için ellerinden aldı. İşkence sırasında İlhami K. eski eşine, "Bunlar daha başlangıç, seni kızgın demirin üzerine oturtacağım, seni öldüreceğim. O yattığın erkeğin kim olduğunu bana söyleyeceksin." şeklinde bağırarak, maşayı defalarca vücudunun farklı noktalarına bastırdı.

  O HALDEYKEN TECAVÜZ ETTİ

  Gül K.'nin dava dosyasında yer alan ifadesine göre de yanıklar yüzünden tedavi olması gerektiğini söyleyen kadının yaralarına İlhami K., eczaneden aldığı yanık kremini sürdü. İlhami K., bununla da yetinmedi ve acı içinde kıvranan eski eşine tecavüz etti.

  KİMSE YARDIM ETMEDİ

  Dosyadaki ifadelerde, bu süre boyunca İlhami K.'nin çocuklarının dışarı çıkmasına izin vermediği, sadece 15 yaşındaki oğlunu dakika tutarak markete ekmek almaya gönderdiği de yer aldı. Annesinin oğluna birkaç kez 'Marketten babaanneni ara, bize yardım etsin.' dediği, çocuğun aramasına rağmen babaannenin yardım için bir girişimde bulunmadığı anlatıldı.

  OĞLU KAÇMASINA YARDIM ETTİ

  İşkencelere maruz kalan Gül K.'nin 15 yaşındaki oğlunun ifadesine göre, olup bitenler nedeniyle çöp atma bahanesiyle evin kapısını açtı, babasının dalgınlığından faydalanarak annesinin evden kaçmasını sağladı. İddianamede bu nedenle çocuğun, babası tarafından darbedilip ölümle tehdit edildiği bildirildi.

  MAHKEMEDE "BEN YAPMADIM" DEDİ

  Gül K.'nin kaçarak karakola sığınmasının ardından gözaltına alınan İlhami K. hakkında, 'kasten yaralama', 'hürriyeti tehdit', 'eziyet etme' ve 'nitelikli cinsel saldırı' suçlarından dava açıldı. Adli Tıp Kurumu'ndan alınan raporda da müştekinin, 'basit tıbbi müdahale ile giderilmeyecek şekilde yaralandığı' bildirildi.

  HİÇBİR İNDİRİM YAPILMADI

  Ankara 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmalarda İlhami K., birlikte yaşadığı eski eşi Gül K.'nin kendisini aldattığını, bir gün eve geldiğinde vücudunda yara izleri ve yanıklar olduğunu fark ettiğini, kimin yaptığını sorduğunda, "Sonra anlatırım." yanıtını aldığını iddia etti. Ancak, çiftin 2 çocuğu da annelerinin anlattıklarını doğrulayan ifade verdi. Mahkeme, geçen ay görülen karar duruşmasında tutuklu İlhami K.'yi istenilen cezalarda hiçbir indirim uygulamadan, üst sınırdan 30 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırdı.

  Günün önemli gelişmeleri VİDEO

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir