Euro
10.0268
0.22%
Dolar
8.234
-0.43%
Altın
484.93
0.49%
Borsa
1.441
0.95%
Bitcoin
492.958
3.05%
15ºC
İstanbul
Bulutlu 15 C

  Metroda kalçasına demir saplanan genç İBB'de işe alındı

  Seyrantepe Metrosu’nda 29 Eylül’de kalçasına demir profil saplanan güvenlik görevlisi Fatih Çoban, metroyu işleten İBB şirketlerinden Ulaşım AŞ’de işe başladı.
  • 28.02.2015 - 09:02
  Metroda kalçasına demir saplanan genç İBB'de işe alındı

  Metroda kalçasına demir saplanan genç İBB de işe alındı #1

  Seyrantepe’de oturan güvenlik görevlisi Fatih Çoban, 29 Eylül sabahı yaşanan metro kazasında yaralandı. Rayların kenarındaki levhalara çarpan metro vagonuna saplanan bir demir parçası, Çoban’ın kalçasına girdi. Günlerce konuşulan kaza sonrası Çoban, hastaneye kaldırılırken, babası emekli komiser Şeref Çoban, şikâyetçi olup olmayacaklarını soran gazetecilere, “Akacak kan damarda durmaz. Belediye ilgilendi. Dava açmayacağız” dedi.

  Metro tünelinde kaza olay yeri ve tahliye görüntüleri İZLE

  "KORKUYU YAŞADIM, ŞİKÂYETÇİYİM"

  Ertesi gün hasta yatağında konuşan Fatih Çoban ise mağdur olduğunu ve artık metroya binmeyeceğini belirterek, “Bu korkuyu yaşadığım ve mağdur olduğum için şikâyetçiyim” diye açıklama yaptı. Ancak Fatih Çoban, kazayla ilgili soruşturma kapsamında ifadesini alan savcıya kimseden şikâyetçi olmadığını söyledi.

  Metroda kalçasına demir saplanan genç İBB de işe alındı #2

  İBB'DE İŞE ALINDI

  Ocak 2015’te de metroyu işleten İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) şirketi Ulaşım AŞ’de işe başladı. Babası Şeref Çoban oğlunun Ulaşım AŞ’de işe başladığını doğrulayarak, “Biz savcıya ifade verdik. Şikâyetçi olmadığımızı söyledik. Daha sonra kamu davası açıldı mı bilmiyorum. Oğlum güvenlikçi idi, orada da güvenlikçi olarak işe başladı” dedi. Metroyu işleten ve çalışmayı yapan şirket adına yürütülen savcılık soruşturması ise halen sürüyor.

  O METRO BİR DAHA AÇILMADI

  Sanayi Mahallesi Seyrantepe arasında çalışan metro bağlantısı kazadan 4 ay önce kapatılmış ve yeni bir yolla entegrasyon çalışmaları başlatılmıştı. Kazadan bir hafta önce metro hizmete açıldı ancak çalışmalar sürüyordu. Kazanın ardından seferler durduruldu ve metro bir daha Seyrantepe’ye çalışmadı. Seyrantepe-Sanayi Mahallesi arasında ücretsiz otobüs seferleri konuldu. Ancak bölgede oturanlar otobüslerin çok kalabalık olduğundan şikâyetçi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir