Euro
10.1999
0.25%
Dolar
8.4407
0.25%
Altın
492.82
0.26%
Borsa
1.441
-0.25%
Bitcoin
439.136
-8.22%
8ºC
İstanbul
Güneşli 8 C

  MGK toplantısı sona erdi

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında gerçekleştirilen MGK toplantısından sonra yazılı bir açıklama yapıldı.
  • Ajanslar
  • 26.05.2016 - 20:55
  MGK toplantısı sona erdi

  Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, Cumhurbaşkanı Receğ Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen MGK toplantısı sona erdi. Toplantı 5,5 saat sürdü.

  MGK toplantısı sona erdi #1

  TERÖRLE MÜCADELE

  Toplantının sonunda yazılı açıklama yapıldı:

  Vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği ile kamu düzeninin sağlanması amacıyla yürütülen faaliyetler, terör ve teröristle mücadelede gelinen aşama, milli güvenliğimizi tehdit eden ve bir terör örgütü olan paralel devlet yapılanmasına karşı alınan tedbirler görüşülmüştür.

  Devletin hukuk sınırları içinde, kararlılık ve hassasiyetle yürüttüğü operasyonlar neticesinde, halkın desteğini alamayan ve teslim olmaktan başka çaresi bulunmayan terör örgütünün ve siyasi uzantılarının bölgede yaşayan vatandaşlarımızın temsilcisi olmayacağı vurgulanmıştır.

  AVRUPA'DA AÇILAN PYD TEMSİLCİLİKLERİ

  Bölücü terör örgütünün Suriye kolu olan PYD/YPG'nin Prag, Stockholm, Berlin ve Paris'te temsilcilik açmasına izin verilmesinin, ülkemizi kana bulayan teröristlere imkan ve cesaret verdiği, bu tutumun dostluk ve müttefiklikle bağdaşmayacağını, verilen kararın yeniden değerlendirilmesinin Türkiye tarafından beklendiğinin altı çizilmiştir.

  UÇUŞA YASAK BÖLGE

  IŞİD terör örgütüne karşı yürütülen mücadele ile bu örgütün ülkemize yönelik saldırıları, kapsamlı şekilde değerlendirilmiş, terörden arındırılmış güvenli bölge ile uçuşa yasak bölge uygulamasının gerekliliği bir kez daha ortaya konmuştur."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir