Euro
8.9694
-0.07%
Dolar
7.3718
0.05%
Altın
443.11
-0.01%
Borsa
1.552
0%
Bitcoin
226.500
-13.78%
7ºC
İstanbul
Çok bulutlu 7 C

  Nazik Gölü'nde abdest alıp, namaz kılıyorlar

  Bitlis'in Ahlat ilçesinde tamamen donan Nazik Gölü’nde buzları kırarak balık avlayan vatandaşlar, abdestlerini de göl suyuyla alarak namazlarını buzun üzerinde kılıyor.
  • İHA
  • 20.02.2019 - 10:34
  Nazik Gölü'nde abdest alıp, namaz kılıyorlar

  Ahlat ilçesine bağlı Dilburnu köyünde yaşayan ve geçimlerini Nazik Gölü’nden avladıkları balıklarla sağlayan köylüler, gün boyu donan göl üzerinde balık avladıkları için öğle ve ikindi namazlarını da buz üzerinde kılıyorlar.

  Nazik Gölü nde abdest alıp, namaz kılıyorlar #1

  Nazik Gölü'nde abdest alıp, namaz kılıyorlar ViDEO

  BUZ GİBİ GÖL SUYUNDA ABDEST ALIYORLAR

  Donan göl üzerinde açtıkları gözeneklerden ağlarını çeken vatandaşlar, namaz vakitlerini kaçırmıyor. Açtıkları gözeneklerden buz gibi göl suyundan abdestlerini alan vatandaşlar, buz üzerine serdikleri montlarının üzerinde ise namazlarını kılıyor.

  Nazik Gölü nde abdest alıp, namaz kılıyorlar #2

  TÜM GÜN GÖL ÜZERİNDE GEÇİYOR

  Geçimini Nazik Gölü’nden balık avlayarak sağlayan Kemal Canbay adlı vatandaş, günün büyük çoğunluğunu göl üzerinde geçirdiklerini belirterek, vakit namazlarını kılmak için de buz tutmuş göl suyuyla abdest aldıklarını ve buzun üzerinde namazlarını kıldıklarını söyledi.

  Nazik Gölü nde abdest alıp, namaz kılıyorlar #3

  "NAMAZIMIZI AKSATMIYORUZ"

  Canbay, “Sabah evden çıkıyor, akşama kadar donan Nazik Gölü’nün üzerinde balık avlıyoruz. Önceden attığımız ağları gölden çıkarıp, ağa takılan balıkları topluyoruz. Gün boyu gölün üzerinde olduğumuz için, ağları çektiğimiz gözeneklerden açığa çıkan buz gibi göl suyuyla abdest alıyoruz ve sonra buzun üzerine serdiğimiz montlarımızın üzerinde namazımızı kılıyoruz. Namazımızı aksatmıyoruz. İlk önce namazımızı kılıyoruz, sonradan yine ağlarımızı çekmeye devam ediyoruz.” dedi.

  Nazik Gölü nde abdest alıp, namaz kılıyorlar #4

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir