Euro
10.0365
-0.32%
Dolar
8.4381
-0.21%
Altın
492.59
-0.93%
Borsa
1.393
0.09%
Bitcoin
347.995
3.88%
23ºC
İstanbul
Açık 23 C

  Niğde saldırısı şehitleri için cenaze töreni düzenlendi

  Niğde'nin Ulukışla ilçesi yakınlarında uğradıkları silahlı saldırı sonucu şehit olan polis memuru Adem Çoban ve jandarma astsubay Adil Kozanoğlu için Adana Valiliği bahçesinde resmi tören düzenlendi.
  • 21.03.2014 - 14:12
  Niğde saldırısı şehitleri için cenaze töreni düzenlendi

  Niğde saldırısı şehitleri için cenaze töreni düzenlendi #1

  Törene, şahitlerin aileleri ve yakınları, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Servet Yörük, Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, Niğde Valisi Necmeddin Kılıç, askeri ve mülki erkan katıldı.

  Niğde saldırısı şehitleri için cenaze töreni düzenlendi #2

  Bakan Kılıç ve Jandarma Genel Komutanı Yörük, tören öncesi şehitlerin ailelerinin yanına giderek başsağlığı dileğinde bulundu. Şehitlerin özgeçmişlerinin okunmasının ardından konuşan Bakan Çelik, şunları kaydetti:

  ÇELİK: "DIŞARINDAN GELEN BİR SALDIRI"

  "Kutsal kitabımızda şehitler için bize emredilen tavsiye 'Şehitlere asla ölü demeyin. Onlar diridirler ve Rableri katında rızıklanacaklardır'. Kuşkusuz bugün milletimiz mahzundur. Sadece buradakiler değil, İstanbul, Ankara, Hakkari... memleketimizin her bir karış toprağı... Çok iyi biliyoruz ki, bugün hepimiz bu güneşin altında toplanabiliyorsak, bugün saygıdeğer bir devlet olarak başımız dik bir şekilde dünyanın önünde durabiliyorsak, bunun yegane milli güç kaynağı aziz şehitlerimizdir. Tabi burada en büyük fedakarlık aziz şehitlerimizin kıymetli ailelerine düşmektedir." Yaşanan olayın çok üzücü olduğunu dile getiren Kılıç, "Kuşkusuz olayın oluş biçimi, saldırıyı gerçekleştiren saldırganların uyrukları, kökenleri, olayın yapılış biçimi, bütün detaylarıyla ortaya çıkacak. Ama şu ana kadar ortaya çıkan bilgiler şunu göstermektedir ki, bu dışarıdan gelen bir saldırıdır. Türkiye'nin en büyük milli güç kaynağı olan demokrasimize, toplumsal barışımıza ve istikrarımıza dönük bir tehdit oluşturma gayretidir" diye konuştu.

  Niğde saldırısı şehitleri için cenaze töreni düzenlendi #3

  Dua edilmesinin ardından şehit cenazeleri, cenaze araçlarına konuldu. Şehit polis memuru Adem Çoban'ın cenazesi Adana'nın Ceyhan ilçesine, şehit astsubay Adil Kozanoğlu'nun cenazesi ise Kahramanmaraş'a gönderildi. 

  Niğde saldırısı şehitleri için cenaze töreni düzenlendi #4

  Niğde saldırısı şehitleri için cenaze töreni düzenlendi #5

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir