Petrol
89.54
0.77%
Euro
18.3559
0.71%
Dolar
18.572
0.12%
Altın
1.017
0.38%
Borsa
3392
0.00%
Bitcoin
372.100
3.39%
17ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 17 C
  Otobüs şoförü kalp krizi geçiren yolcuyu kurtardı

  Otobüs şoförü kalp krizi geçiren yolcuyu kurtardı

  Adana'da bir belediye otobüsünde kalp krizi geçiren bir yolcu, şoförün hastaneye yetiştirmesiyle hayatta kaldı.
  • DHA
  • 07.02.2016 - 15:03

  Sarıçam ilçesinin İncirlik mahallesinde 3 Şubat 2016 günü meydana gelen olayda, Kürkçüler ile Adana arasında sefer yapan Adana Büyükşehir Belediyesi 160 numaralı otobüsünde yaşanan bir sağlık sorunu yolculara ve şoföre heyecanlı dakikalar yaşattı.

  OTOBÜSÜ HASTANEYE SÜRDÜ

  İşletmede 5 yıldır şoförlük yapan 39 yaşındaki Mustafa Demir, akşam üzeri Kürkçüler mahallesinde yolcuları alarak Adana'ya gelmek üzere yola çıktı. Otobüs saat 16.34:51'de hareket halindeyken arka tarafta oturan Sedat Arıyol isimli bir yolcu rahatsızlandı. Yolcular hemen sürücüye haber verdi. Mustafa Demir, otobüsü durdurup rahatsızlanan yolcunun yanına gitti. Arıyol'un durumunun kötü olduğunu gören sürücü Demir, tekrar direksiyon başına geçerek yolculara "Ne yapalım bekleyelim mi hastaneye mi götürelim" diye sorduktan sonra otobüsü hastaneye doğru sürmeye başladı.

  Otobüs şoförü kalp krizi geçiren yolcuyu kurtardı VİDEO

  TELEFONUYLA SAĞLIK EKİPLERİNE HABER VERDİ

  Demir bir taraftan da yolculara hastanın etrafını ve pencerelerini açarak hastanın hava almasının sağlanmasını istedi, diğer taraftan telefonla sağlık ekiplerini arayarak hastanın durumu hakkında bilgi verip ne yapıp yapmaması gerektiğini sordu.Otobüs şoförü kalp krizi geçiren yolcuyu kurtardı #1

  7 DAKİKADA HASTANEYE YETİŞTİRDİ

  Sağlık ekipleri en yakın hastaneye götürmesi gerektiğini söyleyince Demir, rahatsızlanan yolcuyu yolu üzerindeki bir özel hastaneye götüreceğini ambulansın da oraya gelmesini istedi. Demir, hastaneye giderken yolda önünü açmak içinde büyük bir mücadele örneği gösterdi. Bir yolcu Mustafa Demir'in yanına gelerek ona yolun açılmasında yardımcı oldu. Yol tıkandığında yolcu aşağı inip araçları tek tek uyararak yolun açılmasını sağladı. Demir ve yolcular 16:41:17'de otobüs ile hastaneye giriş yaptı. Yani hasta kalp krizi geçirdikten 7 dakika sonra hastaneye yetiştirildi.

  Otobüs şoförü kalp krizi geçiren yolcuyu kurtardı #2

  O ANLARI GÜVENLİK KAMERASI SANİYE SANİYE KAYDETTİ

  Yolcular ve sürücü hastaneye gelir gelmez otobüsten inerek hemen bir sedye getirip Arıyol'u otobüsten indirip hastaneye yetiştirdi. Bu sırada sürücü, hastanın kafasının bir yere çarpmaması için yolcuları sürekli uyardı. Bu anlar, otobüsün güvenlik kamerası tarafından saniye saniye görüntülendi. Arıyol, özel hastanede müdahale edildikten sonra Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi. Arıyol, tedavisinin ardından taburcu edildi.

  Otobüs şoförü kalp krizi geçiren yolcuyu kurtardı #3

  ÇOK MUTLU OLDUĞUNU SÖYLEDİ

  Kürkçüler mahallesinden gelirken güzergahın dışına çıkarak kalp krizi geçiren yolcuyu hastaneye yetiştirdiklerini, insanlık görevini yerine getirdiğini ifade eden belediye otobüsünün sürücüsü Mustafa Demir, yolcu yaşadığı için çok mutlu olduğunu söyledi.

  Otobüs şoförü kalp krizi geçiren yolcuyu kurtardı #4

  Otobüs şoförü kalp krizi geçiren yolcuyu kurtardı #5


  Görüş Bildir