Petrol
88.08
0.03%
Euro
18.1331
0.63%
Dolar
18.4959
-0.12%
Altın
988.24
0.07%
Borsa
3147
0.00%
Bitcoin
361.098
-0.57%
27ºC
İstanbul
Güneşli 27 C

  Otopark ücretleri İstanbulkart ile ödenebilecek

  Araç sürücüleri, artık İSPARK otoparklarında İstanbulkart ile ödeme yapabilecek.
  • 24.11.2014 - 16:39
  Otopark ücretleri İstanbulkart ile ödenebilecek

  ispark

  İSPARK'tan konuyla ilgili yapılan açıklamada, kentte her gün yaklaşık 100 bin araca hizmet veren İSPARK otoparklarında, giriş çıkışları hızlandırmak ve sürücüleri nakit para derdinden kurtarmak amacıyla İstanbulkart ve HGS ile ödeme imkanı sunulacak.

  İSTANBULKART İLE ÖDENEBİLECEK

  İstanbul'da 600 noktada 80 bin araç kapasiteyle otopark işletmeciliği yapan İSPARK'taki bu uygulama için tüm altyapı çalışmaları tamamlanarak, otoparklardaki ödeme gişeleri ve bariyer sistemleri İstanbulkartla uyumlu hale getirildi.

  AKTARMA SİSTEMİ DE KULLANILACAK

  İlk etapta katlı otoparklarda ve bariyer sistemi bulunan noktalarda başlatılacak uygulama kapsamında, otopark girişinde okutulacak kart, çıkarken tekrar okutulduğunda ödeme alınacak. Sürücü otoparka girmeden önce herhangi bir toplu taşıma aracını kullanmışsa aktarma sistemi devrede tutularak, otopark ücretinde indirim yapılacak. Aynı şekilde kişi, otoparkı kullandıktan sonra da farklı bir ulaşım aracıyla yoluna devam edecekse indirimli olarak yoluna devam edebilecek.

  Otopark ücretleri İstanbulkart ile ödenebilecek #2

  HGS İLE DE ÖDEME YAPILABİLMESİ SAĞLANACAK

  Yeni yılda faaliyete geçecek bu uygulamanın ardından HGS ile de ödeme yapılabilmesi sağlanacak ve ücret, sürücülerin otoparkta kaldığı süreye göre çıkışta HGS'den düşülecek. İSPARK Genel Müdürü Mehmet Çevik, vatandaşlara farklı ödeme seçenekleri ile kolaylık sağlayacaklarını belirterek, "Sürücülerin kısa zamanda araçlarını park etmelerini sağlamak amacıyla teknolojik sistemleri otoparklarımızda kullanıma alıyoruz" ifadelerini kullandı.


  Görüş Bildir