Euro
10.7467
0.69%
Dolar
9.2611
0.91%
Altın
526.09
-0.78%
Borsa
1.41
-0.16%
Bitcoin
567.269
3.79%
21ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 21 C

  PKK Cizre'de güvenlik kameralarını yasakladı

  Bölücü terör örgütü yandaşları, gerçekleştirdikleri eylemlerde kendilerinin deşifre olmaması için ilçedeki dükkanlarda kameraları yasakladı.
  • 31.01.2015 - 08:44
  PKK Cizre'de güvenlik kameralarını yasakladı

  PKK Cizre de güvenlik kameralarını yasakladı #1

  Son aylarda ardı ardına yaşanan olayların adeta adresi haline dönüşen Cizre'de PKK bu sefer de güvenlik kameralarını yasakladı.

  KAMERALAR TAMİR EDİLEMEDİ

  6-7 Ekim olayları sonrasında şehrin MOBESE yapılanması tamamen kullanılamaz hale geldi. Buradan doğan zararın yaklaşık değerinin iki buçuk milyon dolar olduğu tespit edildi. Kobani olayları nedeniyle şehre yapılması planlanan yeni MOBESE direkleri yerleştirilememişken zarar gören kameralar da tamir edilemedi. PKK yandaşları kendilerine yönelik müdahaleyi önlemek için Cizre sokaklarına hendek kazmıştı

  KAMERALAR YASAKLANDI

  Bu gelişmelerin ardından YDG-H bu seferde ilçedeki dükkanların güvenlik kameralarına müdahale etti. İlçede dükkanları tek tek dolaşarak bildiri dağıtan YDG-H dükkanlarda güvenlik kamerasının bulunmamasını, bunların güvenlik kuvvetlerinin eline geçebileceğini, güvenlik kamerası bulunan işyerlerine zarar vereceklerini ilan etti.

  KAYITLARA EL KOYMUŞLARDI

  Örgütün HÜDA PAR ile yaşadığı gerginlikte yaralanarak Özel Botan Hastanesi'ne kaldırılan şahıslardan sonra YDG-H militanları hastanenin güvenlik kamera kayıtlarına el koymuştu.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir