Euro
15.2361
-0.43%
Dolar
13.5141
0.05%
Altın
800.7940
0.04%
Borsa
1942
1.69%
Bitcoin
501.436
8.12%
0ºC
İstanbul
Çok bulutlu 0 C

  Rum medyasından Kapalı Maraş yorumu

  Kapalı Maraş'ın açılmasına yönelik gelişmeyi Rum medyası, "Kapalı Maraş'ın açılması imzaya kaldı. Kıbrıs Rumları açısından da bir cazibe olarak kullanılabilir" başlıklarıyla duyurdu.
  • DHA
  • 06.09.2020 - 15:57
  Rum medyasından Kapalı Maraş yorumu

   

  Türkiye ve KKTC'nin 46 yıldır kapalı olan Kapalı Maraş'ı yeniden açma hamlesine karşı paniğe kapılan Güney Kıbrıs Rum Kesimi, gelişmeleri takibe aldı.

  Rum medyası, "Kapalı Maraş'ın açılması imzaya kaldı" başlıklarıyla son gelişmeleri yazdı.

  "TÜRKİYE BÖLGEYİ KALKINDIRMAK İSTİYOR"

  Maraş'ın açılmasının imza sürecinde olduğuna dikkat çekilen haberlerde; "Türkiye bu bölgeyi kalkındırmak, limanı olan yeni ve çağdaş bir kent kurmak istiyor. Maraş, Kıbrıs Rumları açısından da bir cazibe olarak kullanılabilir." ifadelerine yer verildi.

  Rum medyasından Kapalı Maraş yorumu #1

  KKTC Bakanlar Kurulu'nun bölgenin askeri statüsünü sivile çevirmek için imza aşamasında olduğuna işaret edilen haberlerde; ‘artık son aşamaya gelindi’ denildi.

  "MARAŞ'IN AÇILMASINI ENGELLEYEMİYORUZ" KAYGISI

  Haberlerde, Kapalı Maraş'ın bir dönüm noktası olduğuna dikkat çekildi. Maraş'ın açılmaması için Güvenlik Konseyi nezdinde de girişimlerin yapıldığına atıf yapılan haberlerde; bu durumda da Maraş'ın açılmasının engellenemeyeceği kaygısı öne çıkarıldı.

  Rum medyasından Kapalı Maraş yorumu #2

  Güney Kıbrıs'ta, yıllar önce Maraş'ta yaşayan Rumlar, Türk yönetimi altında Kapalı Maraş'a geri dönmek istediklerini söylemişti.


  Görüş Bildir