Euro
10.4288
1.16%
Dolar
8.8674
1.2%
Altın
499.22
1.7%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
376.465
-3.23%
17ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 17 C
  Samsun'da akılalmaz ihmalkarlık: Çocuğu serviste unuttular

  Samsun'da akılalmaz ihmalkarlık: Çocuğu serviste unuttular

  Samsun'un Atakum ilçesinde bir anaokulu servisinde, 4 yaşındaki çocuk unutuldu. Aile, yaklaşık 5 saat sonra çocuğu farkeden görevlilerden ve anaokulu yönetiminden şikayetçi oldu.
  • DHA
  • 22.01.2019 - 12:42
  • Güncelleme : 22.01.2019 - 12:42

  Samsun'un Atakum ilçesinde, anaokulu öğrencisi R.D. (4), servis minibüsünde unutuldu. 5 saat serviste kalan çocuk, okul çıkışı fark edildi.

  Görevliler, altını ıslatan ve titreyen R.D.'yi annesi Gülnür D.'ye teslim edip, özür diledi.

  3 YAŞINDAKİ SAKİN KURTARILAMAMIŞTI

  Yaşanan bu korkunç olay, 15 Ağustos 2017 tarihinde serviste unutulan ve aracın içerisinde saatlerce kaldıktan sonra hayatını kaybeden 3 yaşındaki Alperen Sakin'i akıllara getirdi.

  Samsun da akılalmaz ihmalkarlık: Çocuğu serviste unuttular #1

  ADLİ VE İDARİ SORUŞTURMA BAŞLATILDI

  Aile, görevliler hakkında suç duyurusunda bulundu. Olayla ilgili adli ve idari soruşturma başlatıldı.

  Samsun'da anaokulu öğrencisi 5 saat minibüste unutuldu ViDEO

  ALTINI ISLATMIŞ VE TİTRERKEN BULUNDU

  Olay, 16 Ocak’ta, Atakum ilçesi Mimar Sinan Mahallesi'nde meydana geldi. Fırat Özdemir Anaokulu'na giden R.D., annesi Gülnür D. tarafından öğlen saatlerinde servise bindirildi. Görevli kadın, çocuğu alarak servisle okula hareket etti. Servis okul önüne geldiğinde diğer çocuklar indirildi, iddiaya göre R.D. ise unutuldu. 5 saat serviste kalan çocuk, okul çıkışı fark edildi. Görevliler, altını ıslatan ve titreyen R.D.'yi annesi Gülnür D.'ye teslim edip, özür diledi.

  Aile, görevliler hakkında Denizevleri Polis Merkezi’ne başvurarak şikayetçi oldu. Olayla ilgili adli ve idari soruşturma başlatıldı.

  Samsun da akılalmaz ihmalkarlık: Çocuğu serviste unuttular #2

  "BENDEN ÖZÜR DİLEDİLER"

  Gülnur D. oğlunun serviste kilitli kaldığı süre içinde üşüdüğünü, ağladığını ve dışarı çıkmaya çalıştığını belirterek, "Ben oğlumu her zamanki saatinde servisten aldım. Teslim alırken oğlumu sürekli kucağıma alırım. Kucağıma almaya çalıştığımda, araçtaki hostes özür diledi ama ben anlam veremedim. 'Neden özür diliyor.' dedim. Daha sonra şoför hemen yanıma geldi, bana 'Serviste unuttuk.' deyince, ben hala inanamadım. O sırada yağmur vardı ve çocuğumun titrediğini, kucağıma aldığımda altının da ıslak olduğunu fark ettim. Hemen eve götürmek istedim. Servis şoförüne 'Neredeydi bu çocuk?' dediğimde bana 'Rahat olun benim himayemdeydi, servisten dışarı hiç çıkmadı.' dedi. Daha sonra olayın detayını öğrenince hemen polise gidip şikayette bulunduk. Oğlumu serviste unutmuşlar. Nasıl olur da bir çocuk serviste unutulabiliyor. Oğlumu arabada unutan servis görevlisi, şoförü ve öğretmeninden şikayetçiyim. İhmali olanlar hakkında devletimiz gereğini yapsın ki aynı olaylar tekrarlanmasın." dedi.

  Samsun da akılalmaz ihmalkarlık: Çocuğu serviste unuttular #3

  'İHMALİ OLANLAR HESABINI VERSİN'

  Babaanne Ayten Aksoy ise bir ihmalin söz konusu olduğunu söyleyerek, "Bu konuda ihmali olan herkesin, sonuna kadar bunun hesabını vermesini istiyoruz. Biz hemen o gece karakola ihbarda bulunduk. Yasal süreci başlattık, her ne olursa olsun bunun arkasında olacağız. Bizim çocuğumuzun şu anda sağlıklı olması bu sonucu hiç değiştirmiyor. Burada bir çocuğun hayatı söz konusu. Sonuçta ihmali olan herkes bunun hesabını vermeli. Bize göre öğretmen 'Ben sorumlu değilim' dese de onun da ihmali var. Biz çocuğumuzu okula göndermediğimiz zaman öğretmeni arayıp her seferinde bilgilendiriyoruz. Onun da çocuk yoksa bize dönmesi lazımdı. Eğer öğretmeni bize haber vermiş olsaydı, belki de o kadar saat boyunca serviste kalmazdı." diye konuştu.

  "BEN ASLINDA ÖLECEKTİM"

  Olaydan çok etkilenen torununda ölüm korkusu oluştuğunu anlatan Ayten Aksoy, "Olaydan birkaç gün sonra yanıma gelip 'Ben aslında ölecektim ama ölmedim yaşıyorum.' dedi. Serviste çok üşüdüğünü söyledi. Karne günü servis şoförü gelip torunumla konuşunca çocuk ona 'Beni bir daha serviste unutma' dedi. Şu anda belki de torunumun cenazesine ağlıyor olabilirdik. Biz bu yüzden yapılan ihmali kesinlikle affetmiyoruz. Sonuna kadar soruşturması yapılması lazım." ifadelerini kullandı.

  ÖNCE GÖZALTINA ALINIP SONRA SERBEST BIRAKILDILAR

  Olayla ilgili annesinin şikayetçi olduğu şüpheliler, Denizevleri Polis Merkezi ekiplerince gözaltına alınıp ifadeleri alındıktan sonra savcının talimatı doğrultusunda serbest bırakıldı.

  OLAY HABER OLUNCA TEKRAR GÖZALTINA ALINDILAR

  Olayın dün haber konusu olması üzerine savcılık servis şoförü ve hostesin gözaltına alınması talimatı verdi. Serbülent A. ve Melek K., Denizevleri Polis Merkezi ekipleri tarafından yeniden gözaltına alındı. Polisteki sorguları tamamlanan şoför ve hostes "taksirle yaralama (okulun servisinde çocuk unutma)" suçundan Samsun Adliyesine sevk edildi.

  Günün önemli gelişmeleri VİDEO

  Samsun da akılalmaz ihmalkarlık: Çocuğu serviste unuttular #4

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir