Dolar
6.7858
0.2008%
Euro
7.4755
0.2104%
Altın
1719.72
0.6131%
Borsa
104953.5
0%
G. Altın
375.039
0.7181%
Bitcoin
62149.83
-0.0894%
15ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 15 C

  Savcı kızı boşandığı eşine Erdoğan'lı tuzak kurdu

  Eski eşinin, Turgut Y. hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle açtığı davada mahkeme görüntüler için fotoşop dedi.
  • 26.10.2015 - 08:11

  Savcı kızı boşandığı eşine Erdoğan'lı tuzak kurdu

  V

  Makine Mühendisi Turgut Y., 2011 yılında kendisi gibi mühendis Seçil Y. ile evlendi. Ancak çiftin mutlulukları 9 ay sonra şiddetli geçimsizlik nedeniyle bozuldu. Turgut Y. eşinden boşanmak için mahkemeye başvurdu. Bu sürede Seçil Y. Turgut Y. hakkında 'evden uzaklaştırma' kararı aldı. Bu süreçte, eşi Seçil Y.'nin şikayetleri üzerine sürekli karakola çağrılan Turgut Y., kayınpederi savcı olduğu için polisin kendisini sürekli rahatsız ettiği iddiasında bulundu, bu iddia gazetelerde de yer aldı.

  BU KEZ KADININ KOCAYA YAKLAŞMASI YASAKLANDI

  Aradan geçen sürede Turgut Y. hakkındaki uzaklaştırma kararı kaldırılırken, yakında boşanma davasının ilk duruşmaları görülecek çift, bir başka konuda da davalık oldu. Seçil Y.'nin şikâyetleri üzerine, Bakırköy Asliye Ceza Mahkemesi'nde, Turgut Y. hakkında 'mala zarar verme'den 3, 'kişilerin huzur ve sükununu bozma'dan 1 ve 'zincirleme hakaret'ten de 3.5 yıl olmak üzere toplam 7.5 yıl hapis cezası istemiyle dava açıldı. Turgut Y.'nin avukatı Çağrı Çetin ise eşine karşı koruma kararı ve aylık 500 lira tedbir nafakasının kaldırılmasını talep etti. Aile Mahkemesi talebi yerinde görerek 4 Eylül 2013'te 6 ay boyunca eşine yönelik şiddet tehdidi, hakarette bulunmamasına, iletişim araçları veya sair surette rahatsız etmemesine karar verildi.

  ERDOĞAN'A HAKARET ETTİ DİYE BELGE HAZIRLADI

  Temmuz 2014'te de mahkeme çiftin boşanmasına karar verdi. Ancak çiftin mahkeme serüveni Seçil Y.'nin bir başka şikayetiyle devam etti. Savcılığa giden savcı kızı Seçil Y. eski eşinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, hakaret eden bir takım kağıt çıktılarıyla başvurdu. Başvurusunda eski eşinin whatsapptan telefonunda kayıtlı en az 500 kişiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret içeren bir not paylaştığını belirterek eski eşinin "Devlet büyüğüne hakaret"ten yargılanmasını istedi. Savcılık da eski eşin ididalarını ciddiye alıp iddianame hazırladı. Mahkeme iddianameyi kabul ederek müşteki olarak Erdoğan'ı da tebligatla bilgilendirdi.

  "AKSİNE O ÇOK SAYGI DUYDUĞU BİRİDİR"

  Duruşmada ise sanık Turgut Y.'nin avukatı Çağrı Çetin iddiaları reddederek, "Müvekkilimize, eski eşinin ihbarıyla whatsapp durum güncellemesinde dönemin başbakanı Sayın Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla ceza davası açılmış olsa da iddia olunan eylemi müvekkilim gerçekleştirmemiş olup kendisine zarar vermek isteyen eski eşinin iftirasından ibaret bir konudan hele ki saygı duyduğu bir devlet büyüğüne hakaretten yargılanmaktadır. İhbar eden, kendi ürettiği A4 kağıdı çıktısıyla Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurmuş soruşturma aşamasında yeterli araştırma yapılmaksızın kamu davası açılarak müvekkilimiz sanık olarak yargılanmaktadır" dedi.

  AYNI BELGEYİ BEŞ DAKİKADA HAZIRLADIK

  Avukat Çetin, "Mahkemenize sunduğumuz Photoshop (fotoşop) adlı program vasıtasıyla hazırladığımız çıktıda ihbar eden sanki whatsapp programı durum güncellemesinde hakaret etmiş gibi bir tasarım yapmış bulunmaktayız. Görüleceği üzere söz konusu ihbarcının delil diye öne sürdüğü çıktı bilgisayarda 5 dakika gibi bir sürede hazırlanabilmektedir" dedi. Mahkeme de görüntülerin fotoşop olduğuna kanaat getirip Turgut Y.'yi beraat ettirdi.

  Görüş Bildir