Petrol
111.31
2.09%
Euro
17.4902
-0.21%
Dolar
16.7616
0.38%
Altın
973.38
0.36%
Borsa
2444
0.00%
Bitcoin
330.473
3.05%
26ºC
İstanbul
Açık 26 C

  Stajyerlerine cinsel saldırıda bulunan avukata 141 yıl hapis istemi

  Ofisine stajyer olarak aldığı kadınlara cinsel tacizde ve saldırıda bulunan ve 2019'da tutuklanan avukat hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı. Avukatın 141 yıla kadar hapsi istendi.
  • İHA
  • 21.08.2020 - 15:02
  Stajyerlerine cinsel saldırıda bulunan avukata 141 yıl hapis istemi

  59 yaşındaki avukat Muhittin K., yanında çalışan stajyer avukatlara farklı zamanlarda cinsel tacizde bulunduğu gerekçesiyle tutuklanmıştı.

  2019 yılında tutuklanan Muhittin K. hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı.

  İDDİANAMEDE FARKLI YILLARA AİT CİNSEL TACİZLER YER ALDI

  Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, 2017, 2019 ve 2020 yıllarının değişik aylarında meydana gelen olaylara yer verildi.

  BİLİNEN 6 KADIN, CİNSEL SALDIRIYA UĞRADI

  İddianamede müştekiler Ö. A., B.M., N.Y., F.G., S.B. ve G.Ç. farklı dönemlerde avukat Muhittin K.’nın ofisinde stajyer olarak çalıştıklarını ve fiziksel ve sözlü tacize uğradıklarını söyleyerek şikayetçi olduklarını beyan etti.

  İDDİALARIN ASILSIZ OLDUĞUNU SÖYLEDİ

  İddianamede ifadesine yer verilen Muhittin K., müşteki Ö.A. yönünden susma hakkını kullanırken, diğer müştekilerin bazılarıyla onların da rızasıyla cinsel ilişkiye girdiğini, bazılarının ise iddialarının asılsız olduğunu öne sürdü.

  STAJYERLERE ATILAN CİNSEL TACİZ MESAJLARI İDDİANAMEDE YER ALDI

  İddianameye giren mesajlarda Muhittin K.’nın müştekilerden birine “İyi avukat olmak istiyorsan yatmayı bileceksin, hatta iyi bir avukat olmak benim yatağımdan geçer. Benim yatağıma girenleri ben ihya ettim. Benimle yatarsan ev, araba veririm. Bunları sana erkek arkadaşın veremez” diyerek cinsel tacizde bulunduğu aktarıldı. Avukat Muhittin K.’nın ayrıca yine müştekilerden birine cinsel saldırıda bulunduktan sonra, “Eğer bunları biri duyarsa senin hukuk hayatın biter. Seni hukuk camiasından silerim. Bunları ailen öğrenir, seni de okuldan alır” şeklinde tehditte bulunduğu belirtildi.

  Stajyerlerine cinsel saldırıda bulunan avukata 141 yıl hapis istemi #1

  "TECAVÜZ EDERKEN PİŞMAN OLMADIM, ZEVK ALDIM"

  Muhittin K.'nın el yazısı ile bir müştekiye yazdığı ve iddianameye giren mektubunda ise, “Yaptığım en açık deyimiyle tecavüzdü. Üstelik bu tecavüz kabul edeyim bana o an heyecan da verdi. Tabii ki sizin için asla öyle bir şey olamaz. Aramızdaki büyük yaş farkını göz önüne alacak olursak acı verdiği de mutlak. Pişmanlık duymadım. Tecavüz ederken çok açık bir şekilde zevk aldım” dediği belirtildi. İddianamede, Muhittin K.’nın yazdığı bu mektupta müştekinin rızası ile ilişkiye girdiği iddiasının asılsız olduğu değerlendirmesinde bulunuldu.

  44 YILDAN 141 YILA KADAR HAPİS İSTEMİ

  İddianamede tutuklu Muhittin K.’nın 6 müştekiye karşı ‘cinsel taciz’, ‘basit cinsel saldırı’, ‘tehdit’, ‘kişisel verileri hukuka aykırı olarak ele geçirmek veya yaymak’, ‘nitelikli cinsel saldırı’, ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ ve ‘sarkıntılık yapmak suretiyle cinsel saldırı’ suçlarından 44 yıldan 141 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

  YARGILANMASINA ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE BAŞLANACAK

  Bakırköy Ağır Ceza Mahkemesi tutuklu avukat hakkında hazırlanan iddianameyi kabul etti. Sanığın yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir