Euro
9.0703
0.14%
Dolar
7.4631
-0.02%
Altın
443.68
0.45%
Borsa
1.565
0%
Bitcoin
269.400
-1.14%
-5ºC
İstanbul
Açık -5 C

  Trabzon’da bir mahallenin başı köpeklerle dertte

  Trabzon'un Yıldızlı Mahallesi'nde bulunan Toplu Konutlar'da kalan Küme Evleri sakinleri, başıboş köpeklerle yaşadıkları sorunları Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu'na anlatarak, çare aradılar.
  • İHA
  • 14.02.2019 - 18:03
  • Güncelleme : 14.02.2019 - 18:03
  Trabzon’da bir mahallenin başı köpeklerle dertte

  Sabah saatlerinde Trabzon Valiliği'ne gelen yaklaşık 20 site sakini, Vali Ustaoğlu ile görüşerek dertlerini anlattı.

  Trabzon’da bir mahallenin başı köpeklerle dertte #1

  KÖPEK SALDIRILARI

  Görüşmenin ardından, valilik dışında konuyla ilgili bir basın açıklaması yapan gruptan 2 gün önce köpek saldırısı sonucu eli yaralanan Emine İslamoğlu, sorunlarının çözümü için son çareyi valiliğe gelmekte bulduklarını söyledi.

  İslamoğlu “Ben markete gidiyordum. Köpeğin yanından geçerken elimde bir şey olmadığı halde üzerime sıçradı, ben de yüzüm zarar görmesin diye elimle müdahale ederken elimi ısırdı. Bu şekilde mahallede 20 tane başıboş köpek var, daha önceden de çok tepkimiz oldu ama herhangi bir müdahalede olmadı kimse tarafından. Bana sitede oturan kişiye ait olan bir köpek saldırdı. Biz de son olarak çareyi valiliğe gelmekte bulduk, derdimizi anlattık." dedi.

  Trabzon’da bir mahallenin başı köpeklerle dertte VİDEO


  Trabzon’da bir mahallenin başı köpeklerle dertte #2

  "KORKUDAN KAPIYA ÇIKAMIYORUZ"

  Şikayete gelen diğer site sakini kadınlar ise “Sitede yürüyemez, markete gitmeye korkar olduk, elimize bir şey almadan gezemiyoruz. Bu köpeklere bakan Aysun isimli kadına 'Bu köpekler insanlara saldırıyor.' desek de 'Burdan geçmeyin' diyerek bize tepki gösteriyor. Biz artık devlet büyüklerinden yardım istiyoruz. Hayvan hakları var da insan hakları yok mu? Korkumuzdan köpekleri görünce ağaca çıkıyoruz. Nereye kadar böyle gidecek? Korkudan kapıya çıkamıyoruz.” şeklinde konuştular.

  Site sakinlerinden Yakup Hasanoğlu ise "Her yerde hayvan hakları konuşuluyor. Sitede bu şekilde hayvan ve köpek bakılamayacağı yazılmasına rağmen kimse bunu umursamıyor. Kime ne diyorsak söylenen tek şey hayvan hakları. Bu insanların hakları ne olacak ?" ifadelerini kullandı.

  "BİR AYDA 45 SALDIRI"

  Mahalle sakinleri ile birlikte Valiliğe gelen Yıldızlı Muhtarı Ufuk Can ise Yıldızlı Mahallesi TOKİ Küme Evleri'nde yaklaşık 45 bine yakın nüfusun yaşadığına dikkat çekerek "Bunun yanında bölgede turizme hizmet veren restoranlar da var. Buraya yerli ve yabancı turistlerimiz de geliyor. Buradaki en büyük sıkıntımız sokak hayvanları, bu köpekleri birileri tarafından buraya bırakılıyor. Buradaki bazı hayvanseverler bunları sahiplendi fakat şu gelinen durumda bu hayvanlar hırçınlaştı. Bir ayda 45'e yakın saldırı vaka oluyor. Burası hem turizm bölgesi hem de yaşanabilir bir bölge. Vali Bey'e geldik durumu anlattık, rica ettik. Sağolsun Vali Bey de bizleri kırmadı en kısa zamanda bu sorunu çözeceklerini ilettiler. Çocuklarımızı okula markete gönderemiyoruz, inanın herkes elinde bir değnekle dolaşıyor, köpek gelir bize saldırır diye. Devletimizin bu konuda bize gelip yardımcı olmasını bu sorunu çözmesini istiyoruz." diye konuştu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir