Petrol
110.69
0.64%
Euro
17.0275
1.35%
Dolar
15.94
0.42%
Altın
953.42
1.15%
Borsa
2391
0.78%
Bitcoin
485.710
2.06%
20ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 20 C

  Zonguldak müftüsü istavroz çıkardı anlamını anlattı

  Zonguldak Müftüsü Nuh Korkmaz kendisini ziyarete gelen Alman heyetine istavroz çıkararak anlamını anlattı.
  • 20.08.2014 - 11:33
  Zonguldak müftüsü istavroz çıkardı anlamını anlattı

  Zonguldak müftüsü istavroz çıkardı anlamını anlattı #1

  Almanya’nın Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti’ndeki Cstrop Rauxel kenti Belediye Başkanı Johannes Beisenherz, Sosyal Demokrat Parti Berlin Milletvekili Frank Schwabe’nin de aralarında bulunduğu heyetle, Zonguldak Belediyesi ile imzaladıkları kardeş kent projesi kapsamında ziyaretlerini sürdürdü. Heyet, İl Müftüsü Nuh Korkmaz’ı makamında ziyaret etti.

  GEOTHE'NİN KURAN VE HZ. PEYGAMBER HAKKINDA ÖVÜCÜ SÖZLERİ HATIRLATILDI

  Müftü Nuh Korkmaz, Almanya’nın kurucu eski devlet adamlarından Otto Von Bismarck ile Alman şair Johann Wolfgang Von Goethe’nin Kuran ve Hz.Peygamber hakkındaki övücü sözlerini hatırlattı. Korkmaz, sonra da istavroz çıkarmanın İslamiyete göre anlamını anlattı.

  Zonguldak müftüsü istavroz çıkardı anlamını anlattı #2

  HZ.MERYEM'İN İŞARETLİ YANITI

  Korkmaz, "Cenabı hak Hz. Meryem’e, Hz.İsa’ya hamile kalmadan önce ’3 gün oruç tut. Babasız çocuğu nasıl dünyaya getirdin diye sana soracaklar. Sen de onlara konuşmadan işaretle cevap vereceksin’ diyor” dedi.Müftü Korkmaz, sağ el işaret parmağını alnına, karnına, sağ ve sol omuzuna dokundurarak haç işareti yaptıktan sonra şöyle devam etti;

  "Bunun manası şudur: Hz.Meryem, ’Alnımdaki yazgı karnımda zuhur etti. Sağdaki ve soldaki melekler buna şahittir’ diyor. Bizim inancımıza göre bu işaretin manası budur. Eğer Bismarcak ve Goethe gibi islamiyeti araştırırlarsa dinlerin esasının bir olduğunu bulacaklar."

  Zonguldak müftüsü istavroz çıkardı anlamını anlattı #3

  Zonguldak müftüsü istavroz çıkardı anlamını anlattı #4


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir