taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7846
Euro
7.3975
Altın
1649.26
Borsa
92895.91
Gram Altın
360.626
Bitcoin
49226.3

İngiliz Büyükelçisi Moore Türkçesini geliştiriyor

Yıllar önce İstanbul ve Ankara'daki İngiliz temsilciliklerinde çalışan Büyükelçi, geri döndüğü Türkiye'de Türkçeyi bir Türk gibi konuşmak istiyor. Bunun için de yurt dışındaki Türk temsilcilerini kıskandıracak bir azimle özel ders alıyor.


Whatsapp ile paylaş
İngiliz Büyükelçisi Moore Türkçesini geliştiriyor

İngiliz Büyükelçisi Moore Türkçesini geliştiriyor

Geçtiğimiz ay Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e güven mektubu sunduktan sonra göreve başlayan İngiltere Büyükelçisi Richard Moore'un Türkiye'yi ve Türkçeyi çok iyi bildiği ortaya çıktı. 

GELMEDEN ÖNCE TELAFİ KURSU ALDI

Türkiye’ye ilk kez 1990’larda gelerek Ankara’daki elçilikte çalışan, sonra da İstanbul’daki konsoloslukta basın ateşeliği yapan Moore, Türkiye'de bulunduğu yıllarda Türkçeyi kısa sürede öğrendi. Yıllar sonra Türkiye'ye atanan Büyükelçigelmeden aylar önce, Türkçesini telafi etmek için Nil Hoca'dan kurs aldı.

İngiliz Büyükelçisi Moore Türkçesini geliştiriyor

BİZİM MONŞERLER DİL BİLMEZLER

Yurt dışı temsilciklerinde görevlendirilenlerin gittiği ülkenin dilini bilmesi hayati önem taşıyor. Fakat, son yıllara kadar yurt dışı Türk temsilciliklerinde çalışan bazı bürokratların tercüman desteği aldığına dair haberler gündeme gelmişti. Dışişleri Bakanlığı bu kapsamda genç bürokratları bildiği dilleri geliştirmeleri ve birden fazla dil öğrenmeleri için destekliyor.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir