taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.764
6.5539
1411.39
94969.89
260.448

İzmir Metro AŞ'de toplu iş sözleşmesi görüşmeleri

Demiryol-İş Sendikası, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin İzmir Metro AŞ'ye bağlı metro ve tramvay çalışanlarına yönelik önerdiği, yüzde 25'lik zam teklifini kabul etti.

AA | 11.01.2019 - 09:09..
Whatsapp ile paylaş

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, Fahrettin Altay ve Bornova Evka-3 arasında hizmet veren metro ile Ataşehir-Alaybey ve Halkapınar-Fahrettin Altay hatlarındaki tramvay işletmesinde çalışan 449 personeli ilgilendiren toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde, "yüzde 25 zam" konusunda uzlaşmaya varıldığı belirtildi.

700'ER LİRA ZAM

Açıklamada, "İzmir Büyükşehir Belediyesi yetkililerinin, Türk-İş'e bağlı Demiryol-İş Sendikası İzmir Şubesi yöneticileri ile gerçekleştirdiği toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde, seyyanen 700'er TL ve 106 gün ikramiye konusunda da anlaşılarak TİS'e imzalar atıldı." denildi.

KOCAOĞLU DA DUYURDU

Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da anlaşmayı sosyal medya hesabından yayınladığı "Güzel bir haber vereyim: İzmir Metro AŞ'deki toplu iş sözleşmesi görüşmelerini anlaşmayla sonlandırdık. Yüzde 25'lik zam işçilerimize hayırlı olsun." mesajıyla duyurdu.

İzmir Metro AŞ'de toplu iş sözleşmesi görüşmeleri

Kocaoğlu, 2 Ocak Salı günü Halkapınar'daki Metro Genel Müdürlük binasında, sendika temsilcileri ve İzmir Metro AŞ çalışanlarıyla bir araya gelmiş, TİS görüşmelerinde önerdiği yüzde 25 zam önerisi çalışanlar ve sendika yetkilileri tarafından kabul edilmemişti.

İZBAN'DA GREV ERTELENMİŞTİ

Demiryol-İş Sendikası'nın, İzmir Banliyö Sistemi AŞ'de (İZBAN) sürdürdüğü grev ise Cumhurbaşkanlığı kararıyla 60 gün süreyle ertelenmişti.

Günün önemli gelişmeleri VİDEO

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir