taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.7011
6.3185
1468.86
106805.2
269.324
43531.48

Fetih kelimesinin kullanılması Kılıçdaroğlu'nu rahatsız etti

Barış Pınarı Harekatı'nın ardından "Fetih" kelimesinin kullanılmasına kızan CHP Lideri, kelime anlamı için TDK'ya baktığını söyledi.

AA | 15.10.2019 - 14:23..
Whatsapp ile paylaş
Fetih kelimesinin kullanılması Kılıçdaroğlu'nu rahatsız etti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında Suriye'nin kuzeyindeki teröristlere yönelik düzenlenen Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yüklenen CHP Lideri, harekata ilişkin "fetih" kelimesinin kullanılmaması gerektiğini söyledi.

Fetih kelimesinin kullanılması Kılıçdaroğlu'nu rahatsız etti ViDEO

"AÇTIM TDK'NIN SÖZLÜĞÜNE BAKTIM"

CHP Lideri, "Malum ordumuz Suriye'de, kendi güvenliğiniz için. Yapılanın bir savaş olduğu söyleniyor, evet. Bu söyleniyorsa, bunu AK Parti'nin yetkilileri de söylüyor. Ama başkası savaş deyince, kızıyorlar. Savcılar harekete geçiyorlar. Neden savaş dedin? Ama senin bakanların 'savaş' dedi. Peki Suriye politikası hanedana göre mi değişecek, adamına göre mi olacak? Ve beyefendi kalkıyor, Suriye'nin fethinden söz ediyor. Açtım, TDK'nın sözlüğüne baktım. Bir devleti, savaşarak almak deniyor. Nasıl olur da Suriye'de fetihten söz eder, hangi gerekçeyle?" ifadelerini kullandı.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir