taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
6.0775
6.824
1284.92
86072.28
251.137

Kılıçdaroğlu: Demokrasi kazandı

31 Mart yerel seçimlerinde sonuçlar son hızla belirlenirken CHP Lideri Kılıçdaroğlu, ilk açıklamayı yaptı.

Haber Merkezi | 31.03.2019 - 23:39..
Whatsapp ile paylaş
Kılıçdaroğlu: Demokrasi kazandı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, açılan sandıklardan çıkan seçim sonuçlarına yönelik “Demokrasi kazandı. Martın sonu bahar.” değerlendirmesini yaptı.

KILIÇDAROĞLU, SANDIK SONUÇLARINA İLİŞKİN KONUŞTU

31 Mart Yerel Seçimleri'nin ardından sandıklardan çıkan sonuçlar açıklanmaya devam ediyor.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, "Yerel seçimleri gerçekleştirdik. Oylarımızı kullandık. Öncelikle şunu ifade etmek isterim. Bugüne kadar çok seçim yaşadık. İlk kez bu kadar adaletsiz bir seçimle karşı karşıyayız.Halk demokrasinden yana tavrını koydu. Halk demokrasiyi seçti. Bütün baskılara rağmen, bütün iftiralara rağmen halk demokrasiden yana tavrını ortaya koydu. Türkiye'de demokrasinin gelişmesi bölge için de önemlidir." dedi.

"EKREM İMAMOĞLU KAZANDI"

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, seçim sonuçlarına ilişkin değerlendirme yaparken "İstanbul'da Ekrem İmamoğlu kazanmış durumda." ifadelerini kullandı.

CHP Lideri "Başbakanlık, Meclis Başkanlığı yapmış birinin 'kazandık' diye açıklama yapmasını Binali Bey'e yakıştıramadım. Bizim elimizde veriler var, onlara bakıyoruz. Dolayısıyla buradan İstanbul'daki bütün arkadaşlarıma sesleniyorum. 48 saat kimse uyumayacak. Birleştirme tutanakları sizin yanınızda tutulacak. Ankara'ya geldiği gibi İstanbul'a da bahar gelecek." dedi.

"BU BİR ZAFER DEĞİL"

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, elde edilen sonuçlara ilişkin "Türkiye'de 81 ilin başarısı olarak görüyorum. Bunu zafer olarak görmüyoruz. Zafer düşmana karşı alınır. Demokratik ve insani açıdan yapılan bir seçim. Değerli arkadaşlarım Ankara'yı Mansur Yavaş'la kazandık, Adana'yı, Antalya'yı, Mersin'i, Kırşehir, Ardahan'ı, Bolu'yu, Bilecik'i kazandık. Seçimin sıcaklığı gittikten sonra, Türkiye yanıcı gündemine dönecek. Mutfakta ciddi bir yangın var." dedi.

Kılıçdaroğlu: İstanbul'u da Ankara'yı da biz kazandık VİDEO


Kılıçdaroğlu: Demokrasi kazandı


Kılıçdaroğlu: Demokrasi kazandı

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir